تست همراه اول

سرویس خبر
23 مرداد 1396 ساعت 10:25
9 نظر

 

بلوتوث 5.0 گوشی HTC U11 تا عرضه اندروید O فعال نمی‏‌شود

براساس اطلاعات ارائه شده توسط شرکت اچ‌تی‌‏سی استفاده از قابلیت‌های بلوتوث 5.0 در گوشی اچ‌تی‌سی یو 11 تنها با دریافت به‌روزرسانی اندروید O امکان‌پذیر خواهد بود.

گوشی HTC U11 موفق به دریافت تأییدیه بلوتوث 5.0 از Bluetooth SIG شده است اما این موضوع بدین معنی نخواهد بود که قابلیت‌های بلوتوث گوشی جدید اچ‎تی‌سی هم‌اکنون فعال باشد. براساس اطلاعات منتشر شده، کاربران برای بهره‌مندی از مزایای بلوتوث 5.0 باید تا زمان عرضه اندروید O برای این گوشی منتظر بمانند.

نسخه جدید بلوتوث، به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های مدنظر خود را با دو برابر سرعت بیشتر نسبت به قبل انتقال دهند و محدوده پوشش بیشتری برای تبادل اطلاعات خود در اختیار داشته باشند. هم‎چنین می‌توانید در هر برداکست نزدیک به هشت برابر نسخه‌های پیشین داده انتقال دهید. علاوه‌براین نسخه جدید بلوتوث از تداخل در هنگام انتقال داده‎ها با کانال‌هایی که توسط وای‌فای یا LTE مورد استفاده قرار می‏‌گیرد جلوگیری خواهد کرد.

همان‌طور که گفته شد مدتی پیش اعلام شد با دریافت یک‌ به‌‏روزرسانی برای گوشی HTC U11  قابلیت بلوتوث 5.0 فعال می‌شود؛ با این‎حال، به‌نظر می‌رسد برای استفاده از این قابلیت باید تا زمان عرضه اندروید O منتظر بمانید.

در همین رابطه، شرکت اچ‎تی‌‏سی به تازگی اعلام کرده است گوشی HTC U11 از فناوری بلوتوث 5.0 و سخت‎افزار گوشی پرچم‏‌دار این شرکت از اتصال با استفاده از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می‌‏کند؛ هم‏چنین، هیچ نیازی به به‏‌روزرسانی‏‌های فرم‌‏ور جدید از سوی شرکت HTC وجود ندارد. با این‎حال، کاربران تنها زمانی می‌‏توانند قابلیت‌ها و مزایای بلوتوث 5.0 را روی گوشی اندرویدی خود تجربه نمایند که آپدیت اندروید O در دسترس قرار بگیرد. به گفته‌ی شرکت اچ‏‌تی‌سی، پشتیبانی HTC U11 از قابلیت بلوتوث 5.0 و بهره‌مندی از مزایایی که این فناوری در اختیارتان قرار می‎دهد؛ تجربه کاربر را بهبود خواهد بخشید.

علت تمایل شرکت اچ‌تی‌سی به انتشار اندروید O برای اینکه کاربران از مزیت‌‏های بلوتوث 5.0 استفاده کنند؛ مشخص است. سیستم‎عامل اندروید نوقا (N) در حال‌حاضر، از هیچ‌گونه از قابلیت‎های بلوتوث 5.0 پشتیبانی نمی‌کند؛ این در حالی است که سیستم‏‌عامل اندروید O، به صورت پیش‌فرض از بلوتوث 5.0 پشتیبانی خواهد کرد.

در حال‎حاضر، دو گوشی HTC U11 و گلکسی اس 8 سامسونگ، تنها محصولات مجهز به سیستم‌‏عامل اندروید هستند که موفق به دریافت تأییدیه بلوتوث 5.0 شده‌‏اند؛ هرچند، استفاده از قابلیت‌‏های این فناوری تا زمان عرضه نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید غیرممکن خواهد بود.

در رابطه با زمان عرضه اندروید O نیز باید گفت که این به‎روزرسانی، احتمالاً تا هفته آینده منتشر خواهد شد اما در ابتدا، تنها برای گوشی‏‌های پیکسل عرضه می‏‌شود. سازندگان دیگر، احتمالاً تا پایان سال نسخه جدید سیستم‎عامل اندروید را برای گوشی‎های پرچم‌دار خود ارائه می‏‌دهند.

   23 مرداد 1396
3759 بازدید
9 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری