تست همراه اول

سرویس خبر
11 خرداد 1396 ساعت 17:30
1 نظر

 

چگونه ضبط صدا (Voice) را در تلگرام غیرفعال کنیم؟

گاهی اوقات هنگام گفتگو با دوستان خود در محیط تلگرام ممکن است به‌صورت ناخواسته گزینه ضبط صدا (Voice) را لمس کنید و پیام صوتی ناخواسته‌ای را برای آن‌ها ارسال کنید. اگر می‌خواهید از ضبط ناخواسته صدا در تلگرام جلوگیری کنید با جی اس ام همراه باشید.

تلگرام یکی از جذاب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بین کاربران ایرانی است. این پیام‌رسان دارای امکانات مفیدی از جمله قابلیت ضبط صدا (ویس) است که کاربران می‌توانند با لمس کردن گزینه میکروفون در بخش چت، صدای خود را ضبط کرده و آن را با دوستان خود به اشتراک گذارند. اگر در شرایطی قرار داشته باشید که تایپ کردن و نوشتن متن کمی دشوار باشد، قابلیت ضبط صدا ناجی شما خواهد بود. مشکل از جایی شروع می‌شود که دست شما ناخواسته گزینه ضبط صدا را لمس کرده و فایل صوتی نامربوطی را برای دوستان شما ارسال می‌کند.

کاربران نمی‌توانند به‌صورت مستقیم و از داخل برنامه تلگرام، قابلیت ضبط صدا در این پیام‌رسان را غیرفعال کنند اما در این آموزش قصد داریم تا با ترفندی ساده گزینه ضبط صدا در اپلیکیشن تلگرام را با استفاده از بخش تنظیمات گوشی غیر فعال کنیم. در ادامه به نحوه غیرفعال کردن ضبط صدا (Voice) در تلگرام می‌پردازیم.

آموزش غیرفعال کردن ضبط صدا در تلگرام آیفون

ابتدا از صفحه اصلی وارد Settingsشوید و سپس گزینه Privacyرا لمس کنید.

اکنون می‌توانید با انتخاب گزینه Microphoneبه تنظیمات ضبط صدا در گوشی دسترسی پیدا کنید.

در صفحه جدید لیست تمام اپلیکیشن هایی را مشاهده می‌کنید که از میکروفون گوشی برای ضبط صدا استفاده می‌کنند. با یافتن تلگرام و خاموش کردن گزینه مربوط به آن، دسترسی تلگرام به میکرفون گوشی را قطع کنید. با انجام این کار، میکروفون گوشی شما در اپلیکیشن تلگرام غیرفعال می‌شود و بدین گونه می‌توانید از ضبط و ارسال فایل‌های صوتی به‌صورت ناخواسته جلوگیری کنید. اکنون اگر به‌صورت اتفاقی گزینه ضبط صدا در تلگرام را لمس کنید، پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود مبنی بر اینکه تلگرام اجازه استفاده از میکروفون گوشی شما را ندارد و برای ضبط صدا لازم است تا مجددا دسترسی تلگرام به میکروفون گوشی را فعال کنید. 

آموزش غیرفعال کردن ضبط صدا در تلگرام اندروید

کاربران اندرویدی نیز برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته اپلیکیشن ها و تغییر دسترسی آن‌ها برای استفاده از منابع گوشی از جمله میکروفون باید سیستم‌عامل اندروید خود را به نسخه 6 ارتقا دهند. پس از به‌روز رسانی گوشی اندرویدی خود به نسخه 6 از این سیستم‌عامل می‌توانید با پیمودن مراحل زیر، بخش ضبط صدا در تلگرام را غیرفعال کنید.

ابتدا وارد Settings شده و سپس از بخش Applications گزینه Applications manager را انتخاب کنید.

اکنون لیست بلند بالایی از تمام نرم‌افزارهای نصب‌شده بر روی تلفن همراه خود را مشاهده می‌کنید. برای ادامه، اپلیکیشن تلگرام یافته و آن را انتخاب کنید.

در صفحه جدیدی که پیش رویتان باز می‌شود گزینه‌ای به اسم Permissionsوجود دارد.شما با استفاده از این گزینه می‌توانید دسترسی تلگرام را به برخی از منابع گوشی از جمله دوربین، مخاطبان، میکروفون و... را تغییر دهید.

اکنون برای قطع دسترسی تلگرام از میکروفون گوشی لازم است تا گزینه مربوط به میکروفون را خاموش کنید.

حال تلگرام خود را باز کرده و گزینه مربوط به ضبط صدا را لمس کنید. در این لحظه  پیامی نمایان می‌شود مبنی بر اینکه تلگرام اجازه استفاده از میکروفون گوشی شما را ندارد. با انتخاب گزینه Allowدسترسی تلگرام به میکروفون گوشی مجددا برقرارشده و با لمس گزینه Denyگزینه ضبط صدا همچنان غیرفعال می‌ماند.

همچنین از این آموزش می‌توانید برای قطع دسترسی نرم‌افزارهای نصب تلفن همراه خود به منابع مختلف گوشی از جمله مخاطبان، دوربین، پیام‌ها، حافظه دستگاه و میکروفون استفاده کنید. در پایان امیدواریم که این آموزش برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع‌شده باشد. نظرات ارزشمند خود در مورد این آموزش را با ما در میان بگذارید.

 

بیشتر بخوانید:
چگونه اکانت و اطلاعات تلگرام را به صورت کامل پاک کنیم؟
آموزش فعال کردن ورود 2 مرحله‌ای در تلگرام
20 ترفند مخفی تلگرام  11 خرداد 1396
1 نظر
4.00
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری