تست همراه اول

سرویس خبر
23 مرداد 1396 ساعت 15:30
3 نظر

Two-Step Verification

راهنمای فعال کردن ورود 2 مرحله‌ای در تلگرام

در اپلیکیشن تلگرام ویژگی مهمی به نام ورود 2 مرحله‌ای وجود دارد که به بالا رفتن امنیت کاربر کمک می‌کند. در این مطلب خواهیم گفت که چگونه می‌توانید این ویژگی را در گوشی خود فعال کنید.

اپلیکیشن تلگرام، علاوه بر امکانات فراوان و پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف، در یک چیز دیگر نیز شهرت دارد: امنیت. درواقع تلگرام خود را پیام‌رسانی معرفی می‌کند که از امنیت بالایی برخوردار است و کاربران می‌توانند نسبت به رمزنگاری شدن پیام‌ها و محافظت از اطلاعاتشان در مقابل هکرها مطمئن باشند.

حتما می‌دانید که تلگرام برای احراز هویت، کدی به شماره تلفن شما می‌فرستد که تنها با وارد کردن آن کد می‌توانید وارد حساب خودتان شوید، اما حتی استفاده از این روش هم نمی‌تواند امنیت صد درصدی شما را تامین کند. بنابراین ویژگی دیگری به نام ورود 2 مرحله‌ای (Two-Step Verification) به تلگرام افزوده شده است تا استفاده شما از این سرویس مطمئن‌تر از قبل شود.
با فعال کردن این ویژگی، علاوه بر وارد کردن کد فعال‌سازی، یک رمز عبور نیز از شما خواسته می‌شود تا اگر به هر دلیل شخص دیگری به آن کد دسترسی پیدا کرد، نتواند وارد حساب شما شود. برای فعال‌سازی ورود 2 مرحله‌ای تلگرام به روش زیر عمل کنید.

1- به این آدرس بروید: Settings > Privacy and Security > Two-Step Verification 

2- گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید و پسورد انتخابی خود را وارد سازید.

3- در مرحله بعد باید عبارتی بنویسید که یادآور پسوردتان است.

4- حالا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا در صورت فراموش کردن رمزتان، بتوانید آن را بازیابی کنید.

5- در آخرین مرحله باید وارد ایمیل خود شوید و با کلیک روی لینک ارسالی از تلگرام، آدرس ایمیلتان را تایید کنید.


کار تمام است! از این پس هرگاه بخواهید وارد تلگرام شوید، علاوه بر کد فعال‌سازی، وارد کردن رمز عبور نیز الزامی است. بعدها اگر به تغییر دادن پسورد یا ایمیل خود نیاز پیدا کردید یا خواستید ورود 2 مرحله‌ای را غیرفعال کنید، می‌توانید با رفتن به مسیری که در مرحله اول گفته شد این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است که مراحل فعال کردن ورود دو مرحله‌ای در نسخه آی او اس تلگرام نیز دقیقا مشابه با نسخه اندروید آن است. مسیرهای ذکر شده برای نسخه اندرویدی را در نسخه آی او اس نیز دنبال کنید و ورود دو مرحله‌ای تلگرام خود را فعال کنید.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری