تست همراه اول

سرویس خبر
18 مهر 1394 ساعت 12:00
8 نظر

 

​شبکه 5G سرعتی بالغ بر 3.6 گیگابیت در ثانیه خواهد داشت

هرچقدر که 4G ال‌تی‌ای سریع است، 5G چند برابر سریع‌تر از آن است. واحد شبکه هوآوی با همکاری اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo دست به آزمایش میدانی 5G در ژاپن زده است.

هوآوی و دوکومو در این تست از پهنای باندی زیر 6 گیگا‌هرتز استفاده کرده‌اند و این دو شریک با کمک آن توانسته‌اند به سرعت 3.6 گیگابیت در ثانیه برسند. نکته‌ای که این آزمایش را جالب می‌کند این است: از باندی که در این آزمایش استفاده شده می‌توان در دنیای عادی نیز استفاده کرد. سایر آزمایشات 5G، مانند آزمایشاتی که نوکیا و سامسونگ انجام داده‌اند، از باندهایی استفاده کرده‌اند که به زیرساخت‌های جدیدی نیاز دارند و پیاده‌سازی آنها سال‌ها زمان می‌برد.

 


 

این تست در شرایط غیرآزمایشگاهی نیز انجام شده است. صنعت تکنولوژی‌های بی‌سیم امیدوار است 5G را تا سال 2020 روانه بازار کند. همچنین وریزون در مورد 5G و سال 2017 صحبت‌هایی کرده است. این خبر را راجر گورنانی، رئیس بخش اطلاعات و معماری تکنولوژی شرکت بیگ رد، منتشر کرده است.
«موفقیت در انجام دادن این آزمایش یک قدم روبه‌جلوست. بسیار تحسین‌برانگیز است که صنعت تکنولوژی در تکاپوست تا 5G را تا سال 2020 به بهره‌برداری تجاری برساند. تلاش هوآوی و دوکومو بسیار ستودنی است. بسیار خوشحالم که به شما بگویم وقتی وارد فاز جدید آزمایش شویم، به نتایج بهتر و جالب‌تری می‌رسیم.»
طبق گفته ITU، سرعت 5G باید به 20 گیگابیت در ثانیه برسد. در حال حاضر شبکه 4G ال‌تی‌ای وریزون آزمایش شده و موتورولا دروید توربویی که در این آزمایش به‌کار رفته به سرعتی بالغ بر 33 مگابیت در ثانیه رسیده است. در این سرعت فیلم‌ها در چند دقیقه دانلود می‌شوند، درحالی‌که در 5G این امر در چشم به‌هم‌زدنی اتفاق می‌افتد.
وریزون ماه پیش هم در مورد 5G چیزهایی گفته بود. این اپراتور در تلاش است آزمایشات میدانی 5G را سال آینده کلید بزند. این شرکت در حال حاضر با آلکاتل-لوسنت، سیسکو، اریکسون، نوکیا، کوالکام و سامسونگ همکاری می‌کند تا هرچه سریعتر بستر‌های شبکه را برای ورود 5G آماده کند.


منبع: PhoneArena  18 مهر 1394
8 نظر
4.78
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری