تست همراه اول

سرویس خبر
5 دی 1391 ساعت 16:50
161 نظر

 

آموزش ساخت اپل آیدی به‌صورت ساده (به‌روزرسانی)

اگر قصد خرید یکی از محصولات اپل را دارید یا به‌تازگی خریداری کرده‌اید لازم است که پیش از هر کاری اپل آی دی اختصاصی خود را بسازید. ساخت اپل آی دی به سادگی و در چند مرحله کوتاه انجام می شود و برای داشتن آن هیچ هزینه‌ای لازم نیست بپردازید. برای اطلاع از نحوه ساخت Apple ID ادامه مطلب را دنبال کنید ...

شاید این جمله را تا به‌حال زیاد شنیده باشید که می‌گویند «آیفون در ایران کارایی لازم را ندارد!». احتمالا این تفکر از آنجا ناشی می‌شود که بسیاری از کاربران آیفون و محصولات اپل برای استفاده از فروشگاه نرم‌افزاری این پلتفرم یعنی اپ‌استور وابسه به فروشگاه‌هایی هستند که دستگاه خود را از آن خریداری کرده‌اند و هربار برای نصب یا به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها به آنها مراجعه می‌کنند. فروشگاه‌ها برای کسب سود بیشتر خریداران را متقاعد می‌کنند که داشتن اپل آی‌دی برای کاربران عادی ممکن نیست و خریداران باید برای نصب اپلیکیشن‌ها به همان فروشگاه مراجعه کنند یا اینکه اپل آی‌دی اختصاصی خود را از آن فروشگاه خریداری کنند.

در حالیکه داشتن اپل آی‌دی برای تمام کاربرانی که از آی‌او‌اس و اپ‌استور استفاده می‌کنند رایگان است. با داشتناپل آی‌ دی کاربر می‌تواند بدون نیاز به کمک کسی، اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را از اپ‌استور نصب کند و آنها را آپدیت کند. با داشتن اپل آی‌دی، حتی خرید اپلیکیشن‌ها پولی نیز بدون واسطه انجام می‌شود و هیچ پیچیدگی در کار وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر کاربر آی‌او‌اس هستید و تاکنون اپل آی‌دی اختصاصی خود را نساخته‌اید، همین حالا دست‌ به‌کار شوید و خود را از وابستگی به دیگران برای این کار خلاص کنید و به ساخت اپل آیدی مشغول شوید.

ساختن اپل آی‌دی در اپ‌استور چند نکته دارد که آنها در ذیل باهم مرور می‌کنیم. مهمترین نکته‌ای که باید آن را رعایت کنید تغییر آی‌پی کامپیوترتان به یک آی‌پی معتبر امریکاست. این کار به راحتی با کمک راه‌حل‌های تغییر آی‌پی امکان‌پذیر است. بعد از انجام این کار تنها به یک آدرس پستی معتبر در یکی از شهرهای امریکا نیاز دارید تا اپل آی‌دی خود را روی آن آدرس ایجاد کنید. سایت‌های بسیاری هستند که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند. سایتی مانند fakenamegenerator.com که در آن انبوهی از آدرس و تلفن‌های معتبر در امریکا یافت می‌شود. برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

  • صفحه اپ‌استور را در آیتونز باز کرده و یکی از اپلیکیشن‌های رایگان را برای دانلود انتخاب کنید

  • وارد صفحه اپلیکیشن که شدید روی دکمه Get کلیک کنید. سپس پنجره کوچکی باز می‌شود که نام کاربری و کلمه عبور اپل آی‌دی شما را می‌پرسد. در این پنجره روی دکمه Create Apple ID کلیک کنید

  • در این صفحه روی گزینه Continue کلیک کنید

  • در صفحه بعدی موافقیت نامه‌ای پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید پس از تیک زدن گزینه I have read and agree to these terms and conditions و کلیک روی دکمه Agree از آن عبور کنید

  • در این صفحه ایمیل و کلمه عبور را وارد کنید. ایمیل شما در واقع همان اپل آی‌دی شما خواهد بود. در زیر آن باید سه سوال امنیتی انتخاب و پاسخ آنها را وارد کنید. توجه داشته باشید که یادآوری سوالات امنیتی و پاسخ آنها هنگام بازیابی کلمه عبور اپل آی‌دی به کمک شما می‌آید. گزینه دیگری نیز به نام Optional Rescue Email وجود دارد که وارد کردن یک آدرس ایمیل متفاوت با اپل آی‌دی در آن، مراحل بازیابی کلمه عبور اپل آی‌دی را ساده‌تر می‌کند. در قسمت بعد تاریخ تولد واقعی خود را وارد کنید. توجه کنید که حداقل سن قانونی برای ساخت اپل آی‌دی ۱۸ سال است و در صورتی که سن شما کمتر از ۱۸ سال است امکان ادامه مراحل را نخواهید داشت. بعد از انجام این مراحل روی دکمه Continue کلیک کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید.

  • خب همانطور که می‌بینید گزینه Payment Type به‌صورت خودکار روی گزینه None است. از آنجاییکه مراحل ساخت اپل آی‌دی را با دانلود یک اپلیکیشن رایگان شروع کرده‌اید، به‌صورت پیش‌فرض گزینه None برای شما انتخاب شده است. در قسمت Billing Address باید عنوان، نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و آدرسی که از سایت fakenamegenerator.com انتخاب کرده‌اید وارد کنید. توجه داشته باشید که این مرحله بسیار حساس است و صحیح بودن اطلاعات وارد شده برای ساخته شدن اپل آی‌دی حیاتی است. پس از پر کردن کادرهای لازم روی دکمه Create Apple ID کلیک کنید.

  • در صورتی که آدرس شما واقعی نباشد یا آی‌پی شما یک آی‌پی معتبر از امریکا نباشد با این پیغام مواجه می‌شود. اینجا لازم است، اگر از صحیح بودن آدرس اطمینان دارید، آی‌پی خود را به آی‌پی دیگری از امریکا تغییر دهید و مجددا روی دکمه Create Apple ID کلیک کنید.

تبریک می‌گوییم اپل آی‌دی شما ساخته شد. حالا لازم است با کلیک روی لینکی که از طرف اپل برای شما ایمیل شده آن را وریفای کنید. پس از وریفای شدن می‌توانید اپل آی‌دی اختصاصی خود را روی تمام آی‌دیوایس‌ها و همچنین کامپیوتر مک خود وارد کنید و از اپ‌استور، آی‌کلاد و سرویس‌های وابسته آنها استفاده کنید. 

 

آخرین به‌روزرسانی: خرداد ۱۳۹۵  5 دی 1391
161 نظر
4.12
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری