زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
7 شهریور 1396 ساعت 15:00
24 نظر

 

عرضه مدل 2018 سری گلکسی A سامسونگ با نمایشگر بدون حاشیه

براساس یک شایعه جدید، مدل 2018 سری گلکسی A به نمایشگر بدون حاشیه Infinity Display مجهز خواهد شد. نسبت ابعاد نمایشگر در گوشی‌های میان‎رده جدید سامسونگ، 2 به 1 است.

شرکت سامسونگ از نمایشگر Infinity Display در گوشی گلکسی S8 و گلکسی نوت 8 استفاده کرده است. این صفحه‌نمایش از طراحی کشیده برخوردار شده و حاشیه بسیار کمی در اطراف آن وجود دارد که استفاده حداکثری از پنل جلوی گوشی را برای کار با نمایگشر میسر ساخته است؛ به عبارت بهتر، بخش قابل‌توجهی از پنل جلوی گوشی توسط نمایشگر احاطه شده است.

با این‌حال، به‌نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ تمایلی به محدود نگه‌داشتن این ویژگی نداشته باشد؛ به همین جهت، مصمم است تا گوشی‎های میان‎رده جدید خود را از سری گلکسی A به نمایشگر Infinity Display مجهز کند. البته در حال‌حاضر، نمی‌توان گفت که کدام‌یک از مدل‌های سری گلکسی A با نمایشگر بدون حاشیه عرضه خواهد شد اما انتظار می‌رود برای سال 2018، حداقل یک مدل با چنین طراحی وارد بازار شود. عرضه مدل جدید گلکسی A7 یا شاید گلکسی A9 با نمایشگر بدون حاشیه محتمل‌تر به‌نظر می‌رسد؛ هرچند در سال 2017، نسخه جدید گلکسی A9 عرضه نشد.

البته مشخص نشده است که آیا ارائه سری گلکسی A با نمایشگر بدون حاشیه، ارتقای رزولوشن صفحه‌نمایش را به Quad HD به دنبال دارد یا خیر؛ همچنین اگر شایعه منتشر شده صحت داشته باشد، انتظار می‌رود میان‌رده‌های جدید سامسونگ با نسبت تصویر 2 به 1 راهی بازار شود یا حتی، شرکت سامسونگ این مدل‌ها را با نمایشگر دارای انحنا ارائه دهد.

در سال 2017 نیز، سری گلکسی A با طراحی مشابه با گوشی گلکسی S7 سامسونگ عرضه شد و مانند پرچم‌داران جدید این سازنده، ضدآب بود. مهم‌ترین ویژگی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس، نمایشگر کشیده و بدون حاشیه Infinity Display آن‌ها است؛ به همین جهت اگر سامسونگ به دنبال پیروی از سنت خود باشد، چندان بعید نخواهد بود شایعات منتشر شده مبنی بر عرضه سری گلکسی A در سال 2018 با نمایشگر بدون حاشیه صحت داشته باشد.

بسیاری از سازندگان، نمایشگر بدون حاشیه را دیگر یک ویژگی اختصاصی برای محصولات رده‌بالای خود نمی‌دانند؛ شرکت ال‌جی، گوشی میان‌رده‌ی Q6 را با طراحی بدون حاشیه عرضه کرده است. به هین جهت، امکان دارد سامسونگ با سری گلکسی A به رقابت میان‌رده‌های بدون حاشیه بازار برود.

پیش‌تر نیز در رابطه با عرضه گوشی‌های گلکسی A با نمایشگر دارای انحنا شایعات مشابهی شنیده شد. به طور رایج، شرکت سامسونگ سری گلکسی A را در بازه زمانی دسامبر یا ژانویه عرضه می‌کند؛ به همین جهت، فاصله زمانی زیادی باقی مانده است تا جزئیات بیشتری از سری گلکسی A به‎دست آید.  7 شهریور 1396
24 نظر
4.75
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری