تست همراه اول

سرویس خبر
15 مرداد 1397 ساعت 17:30
2 نظر

 

گوگل در به‌روزرسانی جدید گوگل مپ زمین را به شکل واقعی خود نمایش می‌دهد

گوگل پس از مدت ها به تصور دو بعدی خود در مورد نقشه های گوگل مپ پایان داد و از این پس زمین را به شکل اصلی خود یعنی به شکل کروی نمایش خواهد داد.

هرچند ممکن است در نگاه اول و به محض ورود به اپلیکیشن گوگل مپ متوجه تغییرات اعمال شده از سوی گوگل نشوید اما به محض اینکه به اندازه‌ی کافی از سطح زمین دور شوید به جای یک صفحه‌ی مسطح کره‌ی زمین را به شکل اصلی خود یعنی یک کره را مشاهده خواهید کرد . این تغییر به معنی طبیعی‌تر شدن نقشه ها و شباهت بیشتر آن ها با واقعیت است، به گفته‌ی اکانت رسمی گوگل مپ در توییتر : با حالت سه بعدی و کروی شدن نقشه‌ی زمین در نسخه‌ی دسکتاپ گوگل مپ، گرینلند دیگر به بزرگی آفریقا نمایش داده نخواهد شد.

گوگل در واقع به این حقیقت اشاره دارد که نشان دادن اندازه‌ی حقیقی فواصل روی یک سیاره در یک تصویر مسطح غیر ممکن است. نقشه های جغرافیایی رایج که در آنها نصف النهار ها به صورت موازی نمایش داده می‌‌شوند، با این که شکل قاره ها را به درستی نشان می‌دهند اما با دور شدن از خط استوا و نزدیک شدن به قطب ها دچار بزرگنمایی می‌شوند و به همین دلیل است که کشوری مانند گرینلند در آنها به بزرگی آفریقا نشان داده می‌‌شود. در حالی که این کشور با مساحت 2 میلیون کیلومتر مربع بسیار کوچکتر از قاره آفریقا با مساحت 30 میلیون کیلومتر مربع است واین موضوع حالا به راحتی در گوگل مپ قابل تشخیص است.

این به روزرسانی در حال حاضر تنها در نسخه‌ی دسکتاپ گوگل مپ در دسترس است و با تمامی مرورگر های اصلی از جمله کروم، فایرفاکس و اج هماهنگ است.  15 مرداد 1397
2 نظر
3.80
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری