سرویس خبر
2 مهر 1396 ساعت 12:15
4 نظر

 

ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی تا پایان مهر ماه

معضل پیامک‌های تبلیغاتی سال‌هاست که گریبان‌گیر کاربران تلفن همراه در ایران است و هر چند وقت یک بار وعده‌ای برای ساماندهی آن داده می‌شود. اخیرا سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی خبر داده که تا پایان مهر ماه ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی نهایی می‌شود.

به گزارش جی‌اس‌ام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی خبر داد که پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود تا پایان مهرماه ساماندهی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی گفت: پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد با ایجاد سامانه #۸۰۰* به طور مناسب ساماندهی شده است.

وی افزود: با توجه به نیاز به ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، ارتقای سامانه ۱۹۵ و راه‌اندازی بخش دریافت شکایات از طریق پیامک ضروری است تا مشترکان تلفن همراه در صورت لزوم بتوانند پیامک تبلیغاتی و شماره ارسال کننده را از طریق پیامک به سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

فلاح جوشقانی درباره پیامک‌های تبلیغاتی که از سوی دارندگان کسب‌وکارهای جدید ارسال می‌شود گفت: موضوع کسب‌وکارهای نو و شیوه تبلیغات پیامکی آنها در حال حاضر در رگولاتوری در حال بررسی است تا سامانه‌ای برای این بخش طراحی شود که مشتریان کسب‌وکارها برای دریافت کردن یا نکردن پیامک تبلیغاتی از این کسب‌وکارها حق انتخاب داشته باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس نتایج بررسی در صورت نیاز مقررات در این حوزه نیز تدوین و برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال می‌شود.  2 مهر 1396
1540 بازدید
4 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری