تست همراه اول

سرویس خبر
23 آبان 1395 ساعت 14:24
32 نظر

 

با کمک این اپلیکیشن قابلیت‌های مخفی سنسور اثر انگشت را به کار بگیرید

سنسور تشخیص اثر انگشت علاوه بر بازکردن قفل گوشی قابلیت‌های دیگری هم دارد. کاربران آی‌او‌اس به این ویژگی‌ها آشنایی دارند اما برای اندرویدی‌ها اندکی تازگی دارد. یکی از توسعه‌دهندگان اندروید این قابلیت را در قالب اپلیکیشنی به گوشی شما می‌آورد.

سنسورهای تشخیص اثر انگشت برای ارتقای امنیت و جلوگیری از سرک‌کشیدن افراد فضول به محتویات گوشی‌ها تولید شده‌اند، اما قابلیت‌های دیگری هم دارند. یکی از ویژگی‌های جالب پیکسل‌های گوگل این است که با دوبار لمس‌کردن سنسور یا بالا و پایین‌کشیدن انگشت روی آن می‌توان به نوار نوتیفیکیشن دسترسی داشت یا وظایف دیگری برای آن تعریف کرد. حالا یک توسعه‌دهنده خلاق این قابلیت‌ها را به گوشی شما هم می‌آورد. برای اطلاع از جزئیات این اپلیکیشن با جی‌اس‌ام همراه باشید.

هنگامی که این قابلیت با پیکسل‌ها معرفی شد کاربران اندروید و بخصوص سری نکسوس را بسیار خشمگین کرد. کاربران انتظار داشتند این ویژگی به پیکسل محدود نشود و همه کاربران اندروید امکان استفاده از آن را داشته باشند. این اعتراض آنقدر بالا گرفت که گوگل اعلام کرد صدای اعتراض کاربران را شنیده و به موضوع فکر می‌کند!

توسعه‌دهنده‌ای به نام SuperThomasLab خودش دست به کار شده و این قابلیت را به اندروید آورده است. اپلیکیشن Fingerprint Gestures همان‌طور که از نامش پیداست جسچرها یا فرمان با حرکات انگشت را به سنسور اثر انگشت گوشی اضافه می‌کند. بدین وسیله می‌توان سنسور را دوبار لمس کرد، انگشت را از بالا به پایین یا چپ به راست کشید و وظایفی برای آن تعیین کرد.

از جمله وظایفی که به سنسور اثر انگشت محول می‌شود باید به بازکردن نوار نوتیفیکیشن، دسترسی به تنظیمات سریع، کنترل موزیک و فیلم در حال پخش، بازکردن یک اپلیکیشن خاص و اعمال این‌چنینی اشاره کرد. البته اگر گوشی خود را روت کرده‌اید از امکانات اضافه‌ای مانند اسکرول‌کردن در صفحات و فعال‌کردن حالت خواب هم بهره‌مند می‌شوید. ناگفته نماند که گوشی‌هایی با اندروید نوقا به ویژگی تقسیم صفحه هم می‌توانند دسترسی داشته باشند، البته برای این کار احتیاجی به روت دستگاه نیست.

این اپلیکیشن برای نصب حداقل به اندروید 6.0 مارشمالو احتیاج دارد و احتمالا دیگر لازم به ذکر نیست که گوشی هم باید سنسور اثر انگشت داشته باشد! نویسنده وب‌سایت اندرویدپلیس ادعا می‌کند که Fingerprint Gestures را روی نکسوس 5ایکس نصب کرده و به درستی کار کرده، اما تبلت زن‌پد 3S 10 اینچی از این آزمایش سربلند بیرون نیامده است.

برنامه را از اینجا دانلود کنید.

نظر شما درباره این اپ چیست؟ آیا گوشی شما سنسور تشخیص اثر انگشت دارد؟ در این صورت اگر اپلیکیشن را روی گوشی نصب کردید، لطفا تجربه خود از کارکردن با آن را در اختیار کاربران جی‌اس‌ام قرار دهید.   23 آبان 1395
32 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری