تست همراه اول

سرویس خبر
10 دی 1394 ساعت 13:03
6 نظر

 

ال جی و سامسونگ: شرکای اپل برای تولید آیفون با صفحه نمایش OLED

سامسونگ و ال‌جی قرار است صفحه نمایش‌های OLED برای نسل‌های بعدی آیفون تولید کنند و قرارداد بین این دو شرکت و اپل در آستانه انعقاد است.

پیش از این در خبرها آمده بود که اپل طبق برنامه‌ریزی خود قصد دارد تا حداکثر دو سال آینده بخشی از آیفون‌های تولید خود را به صفحه نمایش OLED مجهز کند. حال به نظر می‌رسد این شایعه یک گام دیگر به حقیقت نزدیک شده است. بر اساس گزارش ETNews، اپل در آستانه انعقاد قراردادی با سامسونگ و ال‌جی برای تولید صفحه نمایش OLED برای آیفون است. ارزش این قرارداد 12.8 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

هم سامسونگ و هم ال‌جی این روزها به تکاپو افتاده‌اند و قصد دارند طی یک یا دو سال آینده ظرفیت تولید نمایشگرهای OLED خود را افزایش دهند. ال‌جی در این رابطه، برای کاهش هزینه ایجاد خط تولید جدید، یکی از خط‌های تولید LCD خود را به خط تولید OLED تغییر کاربری داده است. همچنین به نظر می‌رسد اپل بخشی از هزینه این افزایش ظرفیت تولید سامسونگ و ال‌جی را تقبل خواهد کرد.

 

 

با وجودی که در این گزارش در رابطه با زمان این اتفاق حرفی زده نشده، یک نکته آشکار است: آیفون 7 احتمالا سپتامبر 2016 (شهریور 95) عرضه می‌شود و به نظر نمی‌رسد به نمایشگر OLED مجهز شود. از آنجا که مشکلاتی در زمینه تولید انبوه OLED وجود دارد، تا برطرف شدن این مشکلات تکنیکی باید صبر کرد. امیدواریم در آیفون‌هایی که سال 2017 یا 2018 عرضه خواهند شد شاهد صفحه نمایش OLED باشیم.

بر اساس این گزارش، با وجود این که توافق بین اپل و ال‌جی تقریبا قطعی است، مذاکره برای عقد قرارداد بین سامسونگ و اپل همچنان ادامه دارد. سامسونگ که اکنون نیز قطعاتی از گوشی‌های اپل را تولید می‌کند، دوست دارد در زمینه پنل‌های OLED نیز تامین‌کننده عمده اپل باشد؛ از طرفی اپل می‌خواهد سامسونگ، به‌دلیل حجم بالای سفارشی که قرار است دریافت کند، سود دریافتی خود را کاهش دهد. حال باید دید آیا توافق بین سامسونگ و اپل حاصل خواهد شد یا خیر.

 

منبع: iPhone Hacksنظرات کاربران

در حال بارگذاری