تست همراه اول

سرویس خبر
24 مرداد 1394 ساعت 19:00
10 نظر

 

جلوس گلکسی نوت 5 بر تخت قدرت

نتایج به‌دست‌آمده از اولین تست‌های صورت‌گرفته بر گلکسی نوت 5 ثابت کرد که قدرت این گوشی می‌تواند آن را به صدر جدول قدرتمندترین پرچمداران حال حاضر بازار برساند.

با اینکه تنها دو-سه روز از معرفی گلکسی نوت 5 می‌گذرد، خیلی زود نتایج بنچ‌مارک‌های سخت‌افزاری این فبلت باوقار در سایت‌های اینترنتی منتشر شده است که براساس این نتایج، می‌توان قدرت پردازشی آ‌ن‌ را با سایر پرچم‌داران سال 2015 مقایسه کرد.
گلکسی نوت 5، همچون سایر اعضای خانواده اس6 سامسونگ، از پردازنده اگزینوس 7420 استفاده می‌کند که براساس تکنولوژی 14 نانومتری FinEt ساخته شده، پس طبیعی است که همانند سایر اعضای خانواده‌‌اش نتایج درخشانی در تست‌ها به دست آورد.
پردازنده پرقدرت اگزینوس 7420، که در قلب نوت 5 جای گرفته، پردازنده‌ای 8 هسته‌ای شامل 4 هسته 2.1 گیگاهرتزی کورتکس A57 و 4 هسته 1.5 گیگاهرتزی کورتکس A53 است. اما آنچه می‌تواند به نوت 5 قدرت بیشتری در مقایسه با سایر اعضای خانواده اس6 ببخشد در اختیار داشن 4 گیگابایت حافظه رم LPDD4 است که مطمئنا بر سریع‌تر وروان‌تر باز شدن اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها تاثیر بسیار دارد.

 

 

تست‌های صورت‌گرفته بر نسخه پیش‌تولید این دستگاه شکی باقی نمی‌گذارد که نوت 5 سلطان جدید بازار موبایل خواهد بود. فبلت جدید سامسونگ در بنچ‌مارک Antutu توانست امتیاز 69401 را به دست آورد که اندکی از گلکسی اس6 و اس6 اج بالاتر است؛ اما به نظر می‌رسد در تست‌های GFXBench هنوز جای کار برای بهتر شدن وجود داشته باشد که البته با توجه به پیش‌تولید بودن دستگاهی که تست‌ها روی آن صورت گرفته، این نکته قابل توجیه است.به‌هرحال، جدا از نتایج به‌دست‌آمده از این بنچ‌مارک‌ها، مطمئنیم که گلکسی نوت 5 در دنیای واقعی عملکردی بسیار روان و سریع خواهد داشت. فقط امیدواریم که سامسونگ با بهینه کردن رابط کاربری تاچ‌ویز عملکرد خوب سخت‎‌افزارهای دستگاه را همراهی کند.  24 مرداد 1394
10 نظر
4.28
  25 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری