زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 فروردین 1397 ساعت 18:00
22 نظر

#گزارش_بازار

قیمت گوشی‌ها پا به پای دلار بالا می‌رود

امروز ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ شاهد افزایش چشمگیر نرخ‌ ارز‌های خارجی در بازار کشورمان هستیم. همزمان با این اتفاق قیمت گوشی‌ها نیز بار دیگر یک شبه گران شده است. در ادامه از جزییات بیشتر در این رابطه می‌توانید آگاه شوید. با جی‌اس‌ام همراه شوید...

متاسفانه نرخ ارزهای خارجی امروز به طور چشمگیری افزایش یافته است تا جایی که دلار آمریکا تا بیش از ۵۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد. این موضوع به صورت مستقیم در کمترین زمان ممکن روی بازار فروش گوشی‌ها تاثیر می‌گذارد و همانند یخچال و تلویزیون نیست که پس از گذشت چندین روز یا هفته پس از بالا رفتن قیمت‌ دلار، یورو، درهم و... قیمتشان گران شود. به همین دلیل به قول معروف امروز شاهد گران شدن یک شبه گوشی‌ها هستیم. پرچمداران آیفون iPhone 8, iPhone 8 Plus و iPhone X حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان، پرچمداران سامسونگ +Galaxy S9/S9 و Galaxy Note8 و دیگر برند‌ها بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. گوشی‌های میان‌رده که در بازه قیمت یک الی یک و نیم میلیون تومان هستند بین ۵۰ الی ۱۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند.  

با توجه به نوسانات شدید قیمت دلار و دیگر ارزها بسیاری از فروشندگان موبایل فروش محصول گران قیمت خود نظیر کامپیوترهای اپل، آیفون X، گوگل پیکسل ۲ و بسیاری از اجناس خود را متوقف کرده‌اند. چنانچه وضعیت ارز همین طور بماند یا ادامه روند افزیش را داشته باشد به طور حتم طی روزهای آتی نیز گوشی‌های هوشمند و دیگر لوازم کامپیوتری باز هم گران خواهند شد.

نظر خود را با ما و دیگر جی‌اس‌امی‌ها به اشتراک بگذارید.  19 فروردین 1397
22 نظر
3.21
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری