زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
25 مرداد 1395 ساعت 15:35
13 نظر

 

تیم کوک: اپل در حال کار روی فناوری واقعیت افزوده است

تیم کوک، به مناسبت پنجمین سالگرد مدیریت اپل، در گفتگویی از خودش و اپل در این پنج سال حرف زده و نکات جالبی بیان کرده است. بخش‌هایی از این مصاحبه را در ادامه مطلب بخوانید.

تیم کوک در مصاحبه‌ای مفصل با واشنگتن پست درباره پنج سال مدیریت اپل بعد از استیو جابز حرف زده است. هرچند او در این مصاحبه از برنامه‌های اپل خیلی حرف نزده، تایید کرده که اپل روی واقعیت افزوده خیلی کار کرده است و آن را یک تکنولوژی کلیدی می‌داند. او در ادامه گفته: «ما پشت پرده داریم فعالیت‌هایی انجام می‌دهیم.»

تیم کوک در ادامه درباره تغییرات اپل در این مدت گفته است: «واضح است که حالا کارمندان بیشتری داریم. درآمد شرکت چهاربرابر بیشتر از سال 2010 شده است. مرزهای آیفون را گسترده‌تر کرده‌ایم، که تصمیمی کلیدی بود و به نظرم تصمیم خوبی هم بود. اپل واچ را راه انداختیم، که ما را وارد حوزه سلامت کرد. می‌خواهیم همین مسیر را ادامه بدهیم تا ببینیم به کجا می‌رسد.»

کوک همچنین اشاره کرده که اپل در حال گسترش فعالیت‌هایش در زمینه مسائل اجتماعی و محیط زیست است: «ما دهه‌هاست داریم روی محیط زیست کار می‌کنیم، ولی درباره‌اش حرفی نمی‌زدیم. قبلا همان فلسفه‌ای را پیش گرفته‌ بودیم که در محصولاتمان می‌بینید: این‌که فقط پس از تمام شدن از آن‌ها رونمایی کنیم. ولی بعد عقب‌نشینی کردیم و فکر کردیم اگر بخواهیم تا وقتی تمام شود صبر کنیم، به هیچ کس کمکی نمی‌کنیم.»

این مصاحبه بسیار مفصل و جذاب است و جنبه‌های دیگری از زندگی تیم کوک در اپل را پوشش می‌دهد؛ به همه طرفداران اپل توصیه می‌کنیم متن کامل آن را در وب‌سایت Washigton Post بخوانند.  25 مرداد 1395
4270 بازدید
13 نظر
4.50
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری