زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
24 خرداد 1394 ساعت 14:56
0 نظر

 

IBM در نوآوری از Samsung سبقت گرفت

از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون، که بیش از ۵ ماه از آن گذشته، کمپانی IBM با ثبت ۳۰۵۹ پتنت گوی سبقت را از سامسونگ با ۳۰۵۲ پتنت ربوده است.

پس از این دو غول تکنولوژی، ال جی با اختلاف بسیار زیاد و با ثبت ۱۴۸۴ پتنت در مقام چهارم قرار گرفته است. گوگل نیز، با کسب مقام پنجم و ثبت ۱۰۸۳ پتنت، در رتبه ای پایین تر از ال جی جای دارد. کمپانی های مذکور طی ۵ ماه گذشته این میزان پتنت را به نام خود ثبت کرده اند و این رقم تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت.

 

با دیدن این لیست احتمالا این سوال برایتان پیش می آید: Apple کجاست؟ شاید تصور شود این کمپانی، با توجه به آمار و ارقام و نوآوری هایش، باید در صدر این لیست باشد، اما این گونه نیست. اپل در سال ۲۰۱۵ دوران نسبتا سختی گذرانده و موفق به ثبت بیش از ۷۸۰ پتنت نشده است. این رقم اپل را در جایگاه یازدهم لیست قرار می دهد، که پس از آن نیز کمپانی TSMC، تولیدکننده چیپ های محصولات هوشمند، با ثبت ۶۲۰ پتنت رتبه شانزدهم را به خود اختصاص داده است. برندهای معروف دیگری که در لیست مذکور قرار دارند عبارت اند از BlackBerry و Hon Hai که به ترتیب با ثبت ۴۶۱ و ۴۰۸ پتنت رتبه های ۲۳ و ۲۹ را کسب کرده اند.

 


در بخش تعداد درخواست هایی که این کمپانی ها برای ثبت پتنت ارسال کرده اند سامسونگ با ۲۴۸۷ درخواست رتبه اول را کسب کرده است. این درخواست ها ۷۲۳ عدد بیش از چیزی بود که کمپانی IBM طی مدت ۵ ماه ارسال کرده بود. ال جی، کوالکام و اپل نیز هرکدام به ترتیب با ارسال ۸۵۶، ۶۱۷ و ۲۷۹ درخواست، رتبه های چهارم، ششم و بیست و سوم را به خود اختصاص داده اند.

 

منبع: Phonearena  24 خرداد 1394
1823 بازدید
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری