زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
12 خرداد 1394 ساعت 16:00
12 نظر

 

اندروید لالیپاپ اکنون روی ۱۲ درصد گوشی های اندرویدی نصب شده است

جی اس ام: هنوز زمان زیادی از انتشار میزان توزیع نسخه های اندرویدی در گوشی های اندرویدی جهان نگذشته که گوگل بار دیگر آمار جدید منتشر کرد. بزرگترین تغییری که در این اعداد و ارقام جدید شاهد آن هستیم، رشد استفاده از اندروید ۵.۰ و ۵.۱ در میان تلفن های اندرویدی بوده و اکنون اندروید لالیپاپ در مجموع، ۱۲.۴ درصد از گوشی های اندرویدی را قبضه کرده است.

جی اس ام: هنوز زمان زیادی از انتشار میزان توزیع نسخه های اندرویدی در گوشی های اندرویدی جهان نگذشته که گوگل بار دیگر آمار جدیدی از سیستم عامل خود منتشر کرد. بزرگترین تغییری که در این اعداد و ارقام جدید شاهد آن هستیم، رشد استفاده از اندروید ۵.۰ و ۵.۱ در میان تلفن های اندرویدی بوده و اکنون اندروید لالیپاپ در مجموع، ۱۲.۴ درصد از گوشی های اندرویدی را قبضه کرده است. ماه گذشته که بار دیگر چنین آماری منتشر شد، لالیپاپ در مجموع ۹.۴ درصد از کل اندرویدی ها را تشکیل داده بود. 

گرچه پیشرفت سه درصدی چندان زیاد نیست اما در هر صورت اندروید لالیپاپ، به طور پیوسته به سمت بالاترین رتبه لیست در حال پیشرفت است. 

 

 

اندروید ۴.۴ کیت کت همچنان مورد استفاده ترین نسخه اندروید در میان کاربران این سیستم عامل است و در حال حاضر ۳۹.۲ درصد از تلفن های هوشمند اندرویدی، از این نسخه از اندروید استفاده می کنند. البته جایگاه درصدی این نسخه اندروید، نسبت به یک ماه گذشته با افت ۰.۶ درصدی روبرو بوده است. اندروید جلی بین البته با توجه به نسخه های جدیدتری که پس از آن عرضه شده، چندان افت درصد نداشته است. این نسخه اندروید ۳۷.۴ درصد از گوشی های اندرویدی را دراختیار دارد و نسبت به ماه گذشته، افت ۱.۸ درصدی داشته است. اندروید های Ice Cream Sandwich و Jellybean هم با ۵.۱ و ۵.۶ درصد همچنان در این لیست وجود دارد. نکته عجیب این است که اندروید فرویو، هنوز روی ۰.۳ درصد از گوشی های اندرویدی نصب شده است. 

در یک ماه گذشته گوشی های مختلفی را دیده ایم که به اندروید لالیپاپ به روز شده اند. از جمله آنها می توان به برخی نسخه های One M7 و Galaxy S4 اشاره کرد. در زمینه تبلت ها نیز تبلت تب اس ۱۰.۵ هم ماه گذشته اندروید لالیپاپ را دریافت کرده است. نسخه اندروید دستگاه شما چند است؟ آیا شما از اندروید غیر از لالیپاپ استفاده می کنید؟

 

منبع: Android Authority  12 خرداد 1394
4093 بازدید
12 نظر
4.14
  14 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری