سرویس خبر
6 اردیبهشت 1400 ساعت 18:25
1 نظر

 

پای اپل باز هم به دادگاه کشیده شد!

اپل با به شکایتی جدید در مورد عدم اطلاع رسانی درست و صحیح درباره ضد آب بودن گوشی‌هایش، به دادگاه فراخوانده شده است.

در حالی که آيفون‌های جدید اپل از قابلیت مقاومت در مقابل آب بهره می‌برند، اما نباید انتظار داشته باشید که در صورت نفوذ آب به داخل بدنه این گوشی هوشمند، گارانتی دستگاه بتواند شما را در این زمینه یاری کند. متأسفانه مسئولان اپل در سیستم بازاریابی خود به چنین موضوعی اشاره نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده است تا در اثر شکایت یکی از دارندگان آیفون، پای کوپرتینویی‌ها باز هم به دادگاه باز شود.

به گزارش وب سایت Apple Insider، شکایت جدید تنظیم شده روز گذشته توسط خانم Antoinette Smith در ایالت نیویورک تنظیم شده است. در این شکایت آمده است که مسئولان اپل بیش از حد در مورد توانایی آیفون‌ها برای مقاومت در مقابل آب اظهار نظر کرده‌اند و درجه بندی IP که روی دفترچه این محصول چاپ شده است، به اندازه کافی برای سلب مسئولیت مناسب به نظر نمی‌رسد.

آزمایش‌هایی که روی آیفون‌ها در آزمایشگاه انجام شده و در مورد آن‌ها می‌شنویم، به وسیله آب‌های ساکن یا پاشیده شدن آب انجام می‌شود و متأسفانه وارد شدن آن به داخل استخر یا آب دریا از این طریق مورد آزمایش قرار نمی‌گیرد. این بدان معناست که اگر آیفون شما به صورت ناخواسته یا کاملا عمدی درون آب استخر یا دریا سقوط کند، در صورت ایجاد عملکرد نامناسب، تحت خدمات گارانتی شرکت اپل قرار نمی‌گیرد. درون بدنه آیفون، یک نشانگری قرار گرفته است که به محض ورود آب به این قسمت، به رنگ قرمز درآمده و تعمیرکاران و متخصصان اپل از ورود آب به داخل بدنه به این ترتیب آگاهی پیدا می‌کنند.


 

اپل تصور می‌کند که کاربران آيفون پس از ریخته شدن قهوه یا مایعات روی صفحه نمایش، به سرعت نسبت به شستن آن اقدام خواهند کرد. اما در متن این شکایت نامه آمده است که در صورت مراجعه به متخصصان اپل، احتمالا آن‌ها این موضوع را از شما قبول نکرده و وارد شدن آب به داخل بدنه دستگاه را ناشی از افتادن گوشی درون آب و باطل شدن گارانتی آن تلقی می‌کنند. خانم اسمیت در متن شکایت خود عنوان کرده است که آيفون 8 وی تنها برخورد کوچکی با آب داشته است.

با وجود تلاش متخصصان اپل برای اصلاح این معضل، اما خانم اسمیت هرگونه پوشش دهی توسط آیفون پس از تعمیر شدن را انکار کرده است. به این ترتیب او مجبور خواهد بود تا هزینه تعمیرات را از جیب خود پرداخته، آیفون را با قیمتی بسیار پایین‌تر از حد معمول به فروش رسانده و گوشی هوشمند دیگری را خریداری کند. او اظهار داشت در صورتی که مشخص شود ادعاهای اپل در مورد ضد آب بودن آیفون‌ها تنها به موارد کنترل شده آزمایشگاهی و نه به استفاده روزمره کاربران محدود شده و با این قضیه مطابقت دارد، وی مجددا اقدام به خرید آيفون خواهد کرد.

دادگاه این پرونده از شرکت اپل درخواست کرده است تا هزینه‌های وکلا و کارشناسان و ضررهای ایجاد شده برای خانم اسمیت را پرداخت کرده و قوانین خود در حوزه مارکتینگ را نیز اصلاح نماید. پرونده یاد شده همین جا خاتمه یافته است، اما بد نیست بدانید که شرکت‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند در قبال وارد شدن آب به درون بدنه گوشی‌های هوشمند، کوتاه نیامده و این موضوع را به هیچ عنوان در بندهای گارانتی خود نمی‌آورند. اگر از جمله کاربران آيفون هستید، این موضوع را همواره به یاد داشته و از افتادن گوشی هوشمند‌تان به داخل آب شدیدا جلوگیری کنید.  6 اردیبهشت 1400
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری