تست همراه اول

سرویس خبر
30 فروردین 1400 ساعت 19:22
2 نظر

 

اوپو، سامسونگ و شیائومی امسال گوشی‌هایی با دوربین زیر نمایشگر معرفی می‌کنند

سامسونگ، شیائومی، اوپو، زدتی‌ای و ویوو امسال گوشی‌هایی با دوربین زیر نمایشگر روانه بازار می‌کنند.

بعد از اینکه نمایشگرهای تمام صفحه بیشتر گوشی‌ها از جمله پرچمدار و میان رده را در بر گرفته، اکنون نوبت دوربین‌های زیر نمایشگر است تا به طور کامل یک نمایشگر تمام صفحه جلوی چشم کاربر قرار گیرد. حال خبر رسیده نیمه دوم امسال شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله سامسونگ و شیائومی قرار است که گوشی‌هایی با دوربین زیر نمایشگر راهی بازار کنند.  
 

تعدادی از سازندگان گوشی، دوربین‌های زیر نمایشگر را امتحان کرده‌اند و به نظر می‌رسد امسال شاهد گوشی‌های بیشتری از سازندگان مطرح باشیم. سامسونگ، شیائومی، اوپو، ZTE، ویوو و میزو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تلفن‌هایی با دوربین زیر صفحه نمایش معرفی خواهند کرد. افشاگر معروف Ice universe اعلام کرده که سامسونگ و اوپو در گوشی‌های تاشو خود از دوربین زیر صفحه نمایش بهره می‌جویند، درحالی که شیائومی با گوشی 4 Mi Mix به سمت نمایشگرهای تمام صفحه حرکت می‌کند. 

قبلا شنیده بودیم که گوشی ویوو NEX 5 که قرار است نیمه دوم سال ۲۰۲۱ معرفی ‌شود، از دوربین زیر نمایشگر بهره می‌برد. همچنین ZTE نیز که برای اولین بار این کار را در گوشی آکسون ۲۰ انجام داده بود نشان داد که می‌توان روی تولید انبوه دوربین زیر نمایشگر حساب کرد و چندان دور از ذهن نخواهد بود. البته باید اذعان کرد که کیفیت عکاسی با این دوبین‌ها چندان دلچسب نیست، اما به مرور و با توسعه هرچه بیشتر این گوشی‌ها قطعا ایرادات آن برطرف شده و به زوی شاهد دوربین‌های زیر نمایشگر با کیفیت هم خواهیم بود. اکنون ZTE اعلام کرده که نسل بعدی این گوشی یعنی  Axon 30 از دوربین زیر صفحه نمایش استفاده می‌کند، اما جزییات بیشتری از آن ارائه نکرده است.

Ice universe در حساب کاربری خود چنین گفته:

نیمه دوم سال زمانی است که دوربین زیر نمایشگر به طور رسمی وارد عرصه رقابت می‌شود و شرکت‌هایی از جمله سامسونگ، شیائومی، اوپو، ویوو و ZTE گوشی‌هایی با این فناوری معرفی و روانه بازار خواهند کرد.  30 فروردین 1400
2 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری