تست همراه اول

سرویس خبر
26 دی 1399 ساعت 19:41
4 نظر

 

سیگنال به دستور کمیته فیلترینگ از فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی حذف شد

با آغاز مهاجرت کاربران از واتس‌اپ به سیگنال، حالا فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی در حرکتی غیرمنتظره به حذف این برنامه از پلتفرم‌های خود اقدام کرده‌اند.

با اعلام خبر تغییر سیاست‌های مربوط به حریم خصوصی واتس‌اپ شمار بسیاری از کاربران جهانی این پلتفرم به سمت پیام‌رسان‌های دیگری از جمله تلگرام و سیگنال مهاجرت کرده‌اند. کاربران ایرانی هم از این قاعده مستثنی نیستند و عده زیادی از آن‌ها در روزهای اخیر نسبت به تعویض واتس‌اپ با سیگنال اقدام کرده‌اند.

حالا با وجود این‌که ارتباطات جهانی سیگنال هنوز از داخل کشور فیلتر نشده است، ولی فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی از جمله کافه بازار و مایکت این اپلیکیشن را از پلتفرم خود حذف و دلیل این اتفاق را دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه یا همان کمیته فیلترینگ اعلام کرده‌اند.

به گواه آمارهای جهانی، میزان دانلود پیام‌رسان سیگنال با افزایش ۴۲۰۰ درصدی به سطحی خیره‌کننده رسیده است. در حال حاضر اطلاعاتی پیرامون آمار دانلود این اپلیکیشن در میان کاربران ایرانی وجود ندارد، ولی به نظر می‌رسد که ایرانی‌ها هم از این پیام‌رسان استقبال خوبی کرده بودند. سیگنال از جمله ایمن‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا شناخته می‌شود که تاکنون بارها توسط کارشناسان مختلف از جمله ادوارد اسنودن تحسین شده است.

حالا باید صبر کنیم تا ببینیم آینده پیام‌رسان سیگنال در داخل ایران به چه مسیری منتهی خواهد شد. نظر شما درباره سیگنال چیست؟ آیا آن را روی موبایل خود نصب کرده‌اید یا قصد نصب آن را دارید؟ دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.  26 دی 1399
4 نظر
3.86
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری