تست همراه اول

سرویس خبر
6 آبان 1399 ساعت 14:03
1 نظر

 

سنسور لایدار، قد شما را به صورت لحظه‌ای اندازه گیری می‌کند

سنسور LiDAR یکی از امکانات جدید آیفون‌های 2020 به حساب می‌آید.

همان طور که می‌دانید، آیفون‌های جدید اپل چندی پیش به صورت مجازی و آنلاین در رویدادی رسمی به دنیای تکنولوژی معرفی شدند. نسخه‌های پرو این خانواده به سنسور جدیدی به نام لایدار مجهز هستند. یکی از کاربردهای این سنسور، اندازه گیری قد افرادی است که درون کادر دوربین  شما قرار می‌گیرند.

سنسور LiDAR که مخفف شده عبارت (Light Detection and Ranging) است، از تمامی اجسامی که درون کادر دوربین آيفون شما قرار گیرند، یک جسم سه بعدی ترسیم می‌کند. به این ترتیب اپلیکیشن‌های مبتنی بر واقعیت مجازی با سرعت و دقت بیشتری به کار خود ادامه خواهند داد، تصاویر بوکه با پس زمینه مات بهتری را شکار خواهید کرد و در نهایت دوربین آيفون‌تان، فاصله میان سوژه و لنز را به راحتی تشخیص خواهد داد.


 

امروز وب سایت TNW مدعی شده است که اپلیکیشن Measure در آيفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس به کمک سنسور لایدار قادر خواهد بود تا قد افراد قرار گرفته در کادر دوربین آیفون را به دقت اندازه گیری کند.

اولین قدم، باز کردن اپلیکیشن Measure روی آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس یا آیپد پرو 2020 است. حالا کافی است تا مطمئن شوید که شخص مورد نظر در کادر دوربین شما به صورت تمام قد جای گرفته است. به این ترتیب سنسور لایدار سوژه شما را شناسایی کرده و پس از انجام محاسبات، قد وی را به شما اعلام خواهد کرد.

اگر موهای شما از سطح سرتان بلندتر باشد، یا کلاهی روی سر داشته باشید،‌ معمولا باعث ایجاد خلل در انجام محاسبات می‌شود. اما در کل نتایج این امر بسیار هیجان انگیز است.

اپلیکیشن Measure از آی او اس 12 به آیفون‌ها اضافه شد و از آن زمان تا به حال، از دقت بالایی نیز برخوردار بوده است. معمولا در 70 درصد موارد، نتایج به دست آمده با چیزی که در واقعیت دیده می‌شود، برابری می‌کند.

مطمئنا با وجود تکان‌های دست و جابجایی‌هایی که ممکن است به صورت ناگهانی صورت پذیرد، خلل‌هایی در محاسبات به وجود می‌آید. اما با توجه به وجود لرزشگیر تصویر قوی‌تر، برخی محاسبات اعجاب انگیز حالت Night Mode، ISO سریع‌تر و از همه مهم‌تر، به دلیل وجود سنسور لایدار، تصاویر شارپ و رنگ‌های دقیقی را از دوربین آیفون‌های جدید می‌توانیم انتظار داشته باشیم.

عملکرد سنسور LiDAR فوق‌العاده است. به این ترتیب شما دیگر هیچ وقت فوکوس روی سوژه خود را از دست نخواهید داد. تولید نقشه از فضای اطراف نیز به کمک سنسور لایدار هیچ وقت به این اندازه با نتایج خوب و دقیق همراه نبوده است.  6 آبان 1399
1 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری