جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
14 مرداد 1399 ساعت 13:41
1 نظر

 

با ضربه زدن به پشت آیفون، اپلیکیشن دلخواه خود را اجرا کنید

نحوه فعال‌سازی Back Tap یا ضربه به پشت آیفون جدیدترین ویژگی گوشی هوشمند اپل را در این نوشتار مطالعه میکنیم.

هرساله اپل فیچرهای جذاب و جدیدی را به سیستم‌عامل خود اضافه می‌کند. چنانچه آیفون شما دارایiOS 14 و یا بالاتر باشد شما قادر خواهید با دو یا سه بار ضربه زدن به پشت آیفون خود دیوایس را کنترل کنید و یا اپلیکیشنی را اجرا کنید.

Back tap یا ضربه به پشت یک ویژگی قدرتمند است که می‌تواند کار با آیفون را برای دارندگان این مدل روان‌تر و آسان‌تر نماید. اگر شما یک آیفون X و یا مدل‌های جدیدتر در دست دارید کافیست به بخش میانی پشت دیوایس ضربه بزنید تا عملکردی که از قبل تنظیم کرده‌اید اجرا شود.

شما می‌توانید با ضربه زدن به پشت آیفون خودتان، سریعاً Notification center, Control center, Siri و یا هر عملکرد دیگری را باز کنید. شما حتی می‌توانید با استفاده از این فیچر Shortcutها را اجرا کنید. به لطف میان‌برهای پس‌زمینه که با iOS 14 معرفی شدند این امکان وجود دارد که بدون نیاز به باز کردن اپ shortcuts آن‌ها را اجرا کنید.

یکی از محبوب‌ترین موارد استفاده از Back Tap فراخوانی دستیار هوشمند گوگل است که با دو بار ضربه زدن از طریق یک میان‌بر شخصی اجرا خواهد شد.

برای اینکه اولین بار Back Tap را تنظیم کنید وارد اپ Settings شوید و به بخش Accessibility بروید.


 

در اینجا بر روی گزینه Touch ضربه بزنید.


 

به انتهای صفحه اسکرول کنید و گزینه Back Tap را انتخاب کنید.


 

حال با دو گزینه Double tap و Triple tap جهت شخصی‌سازی ویژگی، مواجه می‌شوید.


 

از میان عملکردهای موجود در لیست یکی را انتخاب کنید. در بالا عملکردهای سیستمی مانند Notification center, Screenshot, Siri و غیره را خواهید دید. به پایین اسکرول کنید تا گزینه‌های accessibility مانند Assistive, Smart Invert و دیگر نمونه‌ها را ببینید.


 

در پایین نمایشگر، بخشی مخصوص اپ Shortcuts وجود دارد. اینجا می‌توانید با انتخاب یک میان‌بر آن را همراه یکی از ژست‌های Back Tap تنظیم کنید.


 

هنگامی‌که به صفحه پیشین بازگردید ژست Back Tap فعال می‌شود. حال می‌توانید در هرزمانی دو بار یا سه بار به پشت آیفون خود ضربه بزنید تا عملکرد انتخابی شما آغاز شود.

 


 نظرات کاربران

در حال بارگذاری