تست همراه اول

سرویس خبر
3 آذر 1398 ساعت 10:24
0 نظر

 

پایگاه داده مشتریان شرکت وان پلاس هک شد

وان پلاس در خبری اعلام کرد که پایگاه داده مشتریان آن‌ها هک شده و مهاجمان توانسته‌اند به بخشی از اطلاعات کاربران این شرکت دست پیدا کنند.

بر اساس گزارشی که در انجمن گفتگوی رسمی وان پلاس در فضای اینترنت منتشر شده است، این شرکت اذعان دارد که پایگاه داده مشتریان آن‌ها به صورت غیرمجاز در دسترس شخصی ثالث قرار گرفته است. این موضوع ساعاتی پیش از طریق یک اعلان امنیتی در فروم رسمی وان پلاس منتشر شد.

این کمپانی مدعی است که تمام اطلاعات پرداخت‌ها، گذرواژه‌ها و اکانت‌ها در امان هستند اما داده‌هایی مثل نام‌های کاربری، اطلاعات تماس، ایمیل‌ها و آدرس‌های خرید احتمالا لو رفته‌اند. روز گذشته پایگاه داده شرکت T-Mobile نیز مورد حمله قرار گرفته و دقیقا همین بخش از اطلاعات کاربران که حساسیت کمتری دارد از آن شرکت دزدیده شده بود.

وان پلاس می‌گوید مهندسان آن‌ها گام‌های لازم را برای توقف حمله انجام داده و امنیت سیستم‌های خود را تقویت کرده‌اند. این شرکت همچنین تایید کرده که آن‌ها پیش از اعلام این خبر از طریق ایمیل به تمام کسانی که اطلاعاتشان در این حمله لو رفته، موضوع را خبر داده‌اند.

وان پلاس در هفته‌ها و ماه‌های آتی با کمک مقامات ذی‌ربط به بررسی و ارزیابی این حمله ادامه می‌دهد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مهاجمان شناسایی و دستگیر شوند. اگر اطلاعات شما هم در معرض خطر قرار گرفته است، لازم نیست کار خاصی انجام دهید، صرفا بدانید که اگر ایمیل فیشینگ یا اسپمی برای شما ارسال شد، در خصوص محتوا یا درخواست‌های احتمالی آن هشیار باشید.  3 آذر 1398
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری