تست همراه اول

سرویس خبر
22 مرداد 1398 ساعت 17:28
0 نظر

 

سامسونگ می‌خواهد تا سال آینده از باتری‌های گرافینی رونمایی کند

به گفته ایوان بلس، افشاگر معروف توئیتری، مسئولان سامسونگ در نظر دارند که تا سال آینده یا 2021 حداقل یک دستگاه با برخورداری از باتری گرافینی روانه بازار کنند. این باتری برتری‌های قابل توجه‌ای نسبت به باتری‌های لیتیوم-یونی موجود در بازار دارد.

به گزارش ایوان بلس، افشاگر معروف توئیتری، سامسونگ احتمالا مشغول کار روی جایگزین جدیدی برای باتری‌های لیتیوم-یونی در تلفن‌های هوشمند این شرکت است. آن‌ها امیدوارند که تا سال آینده یا ۲۰۲۱ بتوانند حداقل یک موبایل با باتری گرافینی تولید کنند.

بلس در توئیت خود نوشته است: «به من گفته شده که سامسونگ امیدوار است که تا سال آینده یا ۲۰۲۱ حداقل یک محصول با باتری گرافینی داشته باشد. این باتری قادر خواهد بود در کمتر از یک ساعت به طور کامل شارژ شود، ولی برای تولید آن لازم است ظرفیت افزایش و هزینه‌ها کاهش یابد.» 

گرافین به خاطر خصوصیات منحصر به فردی که دارد به عنوان یکی از بهترین مواد جایگزین برای لیتیوم-یون شناخته می‌شود. محققان معتقدند که باتری‌های گرافینی می‌توانند در تلفن‌های هوشمند مصرف انرژی را بهینه‌سازی کرده و سرعت شارژ را افزایش دهند. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که محققان این شرکت موفق به تولید توپی گرافینی شده‌اند که پنج برابر سریع‌تر از باتری‌های لیتیوم-یونی استاندارد می‌تواند شارژ شود.

این شرکت از زمان وقوع فاجعه نوت ۷ در سال ۲۰۱۶ به دنبال جایگزین‌هایی برای باتری‌های موجود بوده است. سامسونگ در آن سال اعلام کرده بود که مشکل گرمای بیش از حد نوت ۷ به خاطر نقصان در طراحی باتری این دستگاه بوده و در نتیجه آن‌ها را از بازار جمع‌آوری کرد. به دنبال این مشکل، تمام پروسه آزمایش قطعات کلیدی موبایل‌های سامسونگ مورد بازبینی قرار گرفت و پروسه‌ای هشت مرحله‌ای به منظور کسب اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه‌ها طراحی شد.  22 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری