سرویس خبر
9 اسفند 1397 ساعت 16:09
7 نظر

 

سامسونگ می‌گوید تا شدن متفاوت گلکسی فولد نسبت به میت ایکس دلیل خاصی دارد

یکی از مدیران ارشد شعبه انگلیس سامسونگ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که علت طراحی متفاوت گلکسی فولد که رو به داخل تا می‌شود موضوع خاصی است که از پیشرفته‌تر بودن این شیوه طراحی خبر می‌دهد.

سامسونگ و هوآوی بالاخره تلفن‌های هوشمند تاشوی خود را با نام‌های گلکسی فولد و میت ایکس معرفی کردند. اما این میت ایکس بود که توجه همه کاربران به خودش جلب کرد، چون این موبایل خیلی بیشتر از گلکسی فولد مردم را به آینده می‌برد. موبایل هوآوی، خصوصا وقتی که تا می‌شود، بسیار نازک‌تر از گوشی سامسونگ به نظر می‌رسد و صفحه بزرگ‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گلکسی فولد مثل کتاب به سمت داخل تا می‌شود، و ظاهرا این مکانیزم علت خاصی دارد.

هوآوی در طول مراسم معرفی میت ایکس طعنه‌های زیادی به محصول منعطف سامسونگ زد. حالا با توجه به صحبت‌هایی که در چند روز گذشته درباره این دو دستگاه به میان آمده، به نظر می‌رسد که هوآوی واقعا این رقابت را برده است. این دستگاه برخلاف گلکسی فولد ناچ ندارد، و دو حالت آن یکپارچگی بیشتری نسبت به گلکسی فولد ارائه می‌کند.

اما حالا نوبت سامسونگ شده تا به هوآوی حمله کند و شیوه طراحی تلفن منعطف این شرکت را سازوکاری ساده‌تر برای طراحی دستگاه‌های تاشو بداند. سامسونگ باور دارد که تا شدن گلکسی فولد به سمت داخل باعث افزایش امنیت این موبایل می‌شود. کیت بیومونت، مدیر محصول شعبه انگلیس سامسونگ، در گفتگو با وبسایت TheVerge درباره طراحی فولد می‌گوید:

ما شیوه‌های طراحی گوناگونی را در نظر داشتیم. مسائلی مثل کاربردپذیری، دوام و امنیت باعث شد به این نتیجه برسیم که طراحی نمایشگر برای تا شدن به سمت داخل بهترین شیوه برای محافظت از صفحه است. ما فناوری لازم برای تولید دستگاهی که خیلی خیلی نازک باشد را داریم، و تا شدن به سمت بیرون نیاز به تحقیق و توسعه زیادی ندارد، ولی این حالت زاویه چرخشی بالایی در اختیار ما قرار نمی‌دهد.

پیام سامسونگ کاملا واضح است. آن‌ها می‌گویند گلکسی فولد بادوام‌تر و پیشرفته‌تر از میت ایکس و همه دستگاه‌هایی است که به سمت بیرون تا می‌شوند. علاوه بر این، در این حالت نمایشگر تحت حفاظت بیشتری قرار می‌گیرد و نیاز خاصی به استفاده از کیس‌های محافظ پیدا نمی‌کنید. اما به هر حال به نظر می‌رسد که طراحی میت ایکس توجه کاربران بیشتری به سوی خود جلب کرده است. با این حال از آن‌جایی که در MWC 2019 امکان بررسی این دستگاه توسط رسانه‌ها وجود نداشت، باید صبر کنیم تا محصولات مذکور وارد بازار شوند و بعد ببینیم که کدام یک طراحی بهتر و کارآمدتری دارد.  9 اسفند 1397
7 نظر
4.17
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری