سرویس خبر
30 بهمن 1397 ساعت 13:38
2 نظر

 

ایلان ماسک اعلام کرد : بلیط سفر به مریخ کم تر از 500 هزار دلار خواهد بود

رویای سفر به مریخ رویایی که شاید در سر همه مردم زمین باشد کشف سیاره ای جدید و سکونت بیرون از کره زمین. این رویا هرچند زیاد دور از واقعیت نیست و به گفته ایلان ماسک در آینده بلیط سفر به مریخ و تحقق این رویا چیزی کم تر از 500 هزار دلار برای ساکنان کنجکاو زمین آب خواهد خورد.

پیش بینی می‌شود تا 5 سال آینده پروازهای تجاری به فضا کلید خواهد خورد و ساکنان کنجکاو و البته ثروتمند زمین می‌توانند به رویایی که شاید روزی برایشان دست نیافتنی بود دست یابند. این سفرها با سفرهای بی بازگشتی که پیش از این توسط یک موسسه فضایی خصوصی ثبت نام شده و قرار بود به زودی انجام شود و با ورشکستی این موسسه منتفی شد متفاوت است در این سفرها که گفته می‌شود شروع آنها از سال 2021 به صورت آزمایشی  خواهد بود مسیر برگشت رایگان بوده و شما فقط بلیطی برای مسیر رفت می پردازید و به عنوان توریست فضایی به مریخ سفر خواهید کرد.  

به تازگی ایلان ماسک رئیس شرکت  اسپیس ایکس درباره سفرهای تفریحی به فضا که احتمالا مریخ و ماه مقصدهای اولیه آن باشد اظهار نظر کرده و عنوان کرده که هزینه سفر به مریخ و بلیطش آن طور که فکر می کنید نجومی نیست و مردم می‌توانند در آینده با مبلغی کم تر از 500 دلار و حتی 100 دلار به مریخ سفر کنند و اکثر مردم با حداقل درآمد بتوانند به رویایی سفر به مریخ دست یابند.

ایلان ماسک در توییتی در این باره نوشته است :

پیش بینی می شود که قیمت اولیه بلیط سفر به مریخ در حدود 500 هزار دلار باشد اما خبر خوب این است که احتمالا در آینده به کم تر 100 هزار دلار برسد که این بدان معنی است که اکثر مردم می‌توانند در صورت تمایل به مریخ بروند. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که  هر گونه تنظیم قیمت به طور کامل بر اساس حجم / تقاضا خواهد بود.

در حال حاضر چند شرکت خصوصی بر روی سفرهای تفریحی به فضا کار می‌کنند تا فضای سفر را عملی و قابل دستیابی کنند و رویایی بخشی از ساکنان کره زمین برای تماشای سیاره های ناشناخته را محقق کنند.

نظر شما در این باره چیست آیا شما هم علاقه مند به سفر به مریخ در آینده هستید؟  30 بهمن 1397
2 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری