جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
27 آذر 1397 ساعت 12:00
6 نظر

 

آپدیت اندروید پای امروز برای Xiaomi Mi A2 عرضه می‌شود

آپدیت جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل گوگل یعنی اندروید 9.0 پای امروز برای Mi A2 منتشر می‌شود. این دستگاه اولین تلفن شرکت شیائومی است که نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت می‌کند.

نسخه‌ی نهم اندروید یعنی اندروید پای (Pie) هنوز نسبتاً نوپاست و درصد کمی از دستگاه‌های اندرویدی از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر فقط تعدادی از تلفن‌های Android One، و آن دسته از پرچمدارانی که با این نسخه عرضه شده‌اند به اندروید پای مجهز هستند. ولی درصد استفاده از این نسخه برای گوگل مشخص نیست، چرا که در جدیدترین آپدیت جدول توزیع نسخه‌های مختلف اندرویدی در ماه اکتبر داده‌ای از اندروید ۹.۰ وجود نداشت.

گوشی شیائومی Mi A2 نخستین دستگاه از سری Android One این شرکت چینی است که از امروز (۱۸ دسامبر) آپدیت اندروید پای را دریافت می‌کند. پیش از این، بخشی از کاربران Mi A2 که در پروژه‌ی تست بتای اندروید ۹ قرار داشتند آپدیت این نسخه را در تاریخ ۱۶ نوامبر دریافت کرده بودند، ولی این سیستم عامل از امروز در دسترس عموم کاربران قرار می‌گیرد.

این آپدیت نسبت به آپدیت اندروید اوریو که برای Mi A1 عرضه شد بسیار سریع‌تر منتشر شده است. با توجه به این که کاربران منتخب Mi A2 Lite نسخه‌ی پایدار رام اندروید پای را ۱۰ روز پس از عرضه‌ی این رام برای مدل A2 دریافت کردند، به نظر نمی‌رسد که مدت زیادی تا عرضه‌ی جهانی نسخه‌ی پایدار این رام باقی مانده باشد. شاید شیائومی آپدیت سری Mi A2 Lite را در شب سال نو میلادی یا اوایل ماه ژانویه منتشر کند.

اندروید پای دارای ویژگی‌های جدید و فوق العاده‌ای از جمله Adaptive Battery، حالت تیره، App Actions، تایمر اپ، تطبیق روشنایی صفحه، Slices، منوی دسترسی‌پذیری، انتخاب آسان‌تر متن، میانبر ثبت اسکرین‌شات، دکمه‌ی جدید هوم، ژست‌های جدید مسیریابی، چرخش آسان‌تر صفحه، مسیریابی در محیط‌های داخلی با Wi-Fi RTT، قابلیت بهبودیافته‌ی Do not disturb، حالت Lockdown، پشتیبانی از چندین دوربین و ۱۵۷ ایموجی جدید است.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری