سرویس خبر
11 خرداد 1397 ساعت 14:00
4 نظر

 

سونی هوش مصنوعی را به یاری دوربین‌هایش می‌آورد

هوش مصنوعی که روز به روز مصارف بیشتری پیدا می‌کند، این بار بازار دوربین گوشی‌های هوشمند را هدف گرفته.

زمانی بود که با شنیدن دوربین گوشی هوشمند تنها یک چیز به ذهن متبادر می‌شد؛ دوربین! قصد عکس گرفتن داشتید؟ کافی بود دوربین را رو به سوژه گرفته، دکمه‌ای را لمس کنید و تمام. اگرچه این گزاره برای غالب دوربین‌های امروزی نیز صادق است، ظاهرا نظر تولیدکنندگان در حال چرخش به سمت استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد این بخش مهم گوشی است.
در این میان سونی که همواره در زمینه ساخت دوربین پیشگام بوده تمایلش را به این تغییر نشان داده است. اخیرا وب‌سایت موبایل سونی در پستی پیرامون دوربین سلفی دوگانه مدل Xperia XA2 Ultra توضیحاتی ارائه داد که پیشتر و در جریان نمایشگاه CES 2018 برای اولین بار اخبارش منتشر شده بود.

قسمتی از این پست به مصاحبه با کنسوکه ماشیتا، مدیر ارشد بخش بازاریابی دوربین و همراه پانزده ساله سونی اختصاص داشت. از او در مورد تکنولوژی‌هایی که در آینده به دوربین‌های این شرکت اضافه می‌شوند سوال شد که در پاسخ گفت:

اجازه ندارم خیلی توضیح دهم، اما سلفی راهی برای ورود هوش مصنوعی باز کرده و در تلاش برای ارتقا تجربه کار با نسل بعد دوربین‌ها هستیم. تجربه‌ای که قطعا هیجان‌انگیز خواهد بود.

سونی اولین گروهی نیست که قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی تجربه عکاسی لذت‌بخش‌تر از سابق با دوربین گوشی هوشمند را به ارمغان آورد. باید منتظر مدل‌های آینده این کمپانی خوشنام در زمینه دوربین نشست و دید چه در چنته دارد.  11 خرداد 1397
4 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری