جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
1 اسفند 1396 ساعت 13:27
5 نظر

 

احتمال ادغام بخش موبایل و واقعیت مجازی در کمپانی اچ تی سی

مدیر بخش موبایل اچ تی سی چند روز پیش رسما استعفا داد و این کمپانی را ترک کرد. در شرایطی که منتظر استخدام یک مدیر تازه بودیم، گزارشی در این باره منتشر شد و ادعا کرد که اچ تی سی احتمالا بخش موبایل خود را با واقعیت مجازی ادغام و از استخدام مدیر تازه صرف نظر می‌کند.

اچ تی سی دو روز پیش رسما تأیید کرد که شیالین چانگ، مدیر بخش موبایل این کمپانی، استعفا داده و اچ تی سی را همان روز ترک کرده است. این سازنده تایوانی هنوز درباره استخدام مدیر جانشین بخش موبایل اظهار نظر نکرده است و اگر تازه‌ترین گزارش‌ها در این باره صحت داشته باشند، احتمالا نیازی به این امر نخواهد بود. گزارش‌های تازه حاکی از آن هستند که کمپانی اچ تی سی قصد دارد بخش‌های موبایل و واقعیت مجازی خود را ادغام کند.

بدین ترتیب آینده بخش موبایل کمپانی اچ تی سی در حال حاضر نامعلوم است. همان‌طور که می‌دانید، عملکرد و درآمد این سازنده در طی سال‌های اخیر در بخش موبایل اصلا مورد قبول نبوده است و چندی پیش هم تصمیم گرفته عمده سهم بخش موبایل خود را به گوگل بفروشد. اغلب کارشناسان معتقدند حالا که گوگل بخش عمده موبایل اچ تی سی را در دست گرفته است، پرچم‌داران 2018 این کمپانی تایوانی احتمالا آخرین گوشی‌های سطح بالای آن خواهند بود.

البته از صحت این احتمال مطمئن نیستیم اما گزارش تازه‌ای در چین منتشر شده است که ادعا می‌کند اچ تی سی به طور جدی قصد دارد بخش موبایلش را با واقعیت مجازی ادغام کند. بر اساس ادعای این گزارش، پنج تن از مدیران ارشد اچ تی سی که پیش از این مدیریت عملکردهای مختلفی را در بخش واقعیت مجازی بر عهده داشته‌اند، حالا متصدی موقعیت‌های شغلی اصلی در بخش تازه ادغام شده این کمپانی خواهند بود.

ترفیع درجه مدیران اجرایی این کمپانی از بخش VR به مناصب قدرتمندتر نشان می‌دهد که اچ تی سی احتمالا قصد دارد جایگاه اصلی فعالیت خود را از گوشی هوشمند به واقعیت مجازی تغییر دهد. به عبارت دیگر اچ تی سی ممکن است به یک کمپانی با اولویت واقعیت مجازی به جای گوشی هوشمند تبدیل شود.

البته این گزارش فعلا در حد شایعه است و درباره صحت آن چندان مطمئن نیستیم. کمپانی اچ تی سی هم هنوز درباره این گزارش تازه اظهار نظر نکرده است. نظر شما در این باره چیست؟  1 اسفند 1396
5 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری