تست همراه اول

سرویس خبر
26 دی 1396 ساعت 17:30
8 نظر

 

تصاویر مفهومی از پرچم‌دار Galaxy Note 10 سامسونگ

در حالی که هنوز چند ماه تا معرفی پرچم‌دار Galaxy Note 9 باقی مانده، چند تصویر رندر شده مفهومی از Galaxy Note 10 منتشر شده‌اند. مشخصات فنی و ظاهری در این مدل در حال حاضر خلاقانه به نظر می‌رسند اما با توجه به چهارچوب زمانی معرفی در سال 2020 چندان جالب نیستند.

هنوز مدت‌ها تا زمان تخمینی معرفی و عرضه پرچم‌دار Galaxy Note 9 سامسونگ باقی مانده است اما طراحان مشتاق بیکار ننشسته‌اند و تصاویر رندر شده مفهومی از نسل بعدی آن یعنی Galaxy Note 10 را طراحی و منتشر کرده‌اند. علاوه بر این به عدد 2020 در این تصاویر اشاره شده است که نشان می‌دهد طراح آن سال 2020 را برای عرضه این پرچم‌دار پیش بینی می‌کند. البته به خوبی می‌دانیم که فعلا زمان مناسبی برای تمرکز روی خبرهای مربوط به نسل نهم سری Galaxy Note یا همان Note 9 است اما مشاهده این تصاویر رندر شده و توجه به مشخصات احتمالی پرچم‌دار مذکور هم خالی از لطف نیست.

در این تصاویر رندرشده بیش از هر چیز طراحی بدون حاشیه Galaxy Note 10 به چشم می‌خورد. حاشیه‌های صفحه نمایش از همه جهات کاهش یافته‌اند اما همچنان شاهد قسمت کوچکی در بالای صفحه هستیم که شبیه حاشیه گوشی آیفون 10 به نظر می‌رسد. طراح این اثر احتمالا معتقد است که سامسونگ تا سال 2020 هم قادر نیست مانند شیائومی به تکنولوژی خلاقانه تعبیه حسگرها و دوربین زیر صفحه نمایش دست یابد.

نکته جالب توجه دیگر هم حسگر اثرانگشت است که زیر صفحه نمایش تعبیه شده و از دستیابی سامسونگ به این تکنولوژی خبر می‌دهد. البته تا سال 2020 زمان زیادی باقی مانده و ممکن است ترندها هم تا آن زمان کمی تغییر کنند. از طرفی همین بازه زمانی فرصت مناسبی است تا همه سازندگان از جمله سامسونگ به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر دست یابند. همان‌طور که احتمالا مطلع هستید، کمپانی چینی Vivo اولین گوشی مجهز به حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمایش را طراحی کرده و قرار است آن را در هفته‌های آینده رسما معرفی کند. بدین ترتیب این ویژگی خلاقانه در سال جاری میلادی رواج می‌یابد و احتمالا تا دو سال آینده دیگر خصوصیت خلاقانه‌ای به شمار نمی‌رود.

درباره سایر خصوصیات پیشنهادی Galaxy Note 10 هم باید بگوییم که طراح آن معتقد است جک هدفون 3.5 میلی متری از طراحی‌اش حذف نمی‌شود و مانند سایر پرچم‌داران موجود از پورت ارتباطی USB Type-C برای شارژ سریع باتری بهره می‌برد. در پنل پشتی هم شاهد هستیم که این گوشی از دوربین دوگانه اصلی بهره می‌برد و به فلش LED دوگانه مجهز شده است.

به طور خلاصه و با توجه به این تصاویر رندر شده باید بگوییم که سامسونگ در نسل دهم گوشی‌های Galaxy Note همچنان از ساختار رایج پرچم‌داران قبلی این خانواده بهره می‌برد. از طرفی باید به این موضوع هم توجه کنیم که سلیقه کاربران همواره در حال تغییر است که همین امر به تغییر وضعیت بازار موبایل منجر می‌شود. بدین ترتیب بسیاری از این مشخصات فنی و ظاهری احتمالا در دو سال آینده دیگر در فهرست اولویت‌ها نخواهند بود چراکه پیش از آن به مشخصات رایج تبدیل شده‌اند.

   26 دی 1396
8 نظر
3.40
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری