تست همراه اول

سرویس خبر
10 آبان 1396 ساعت 12:30
26 نظر

 

تماشا کنید: مشکل فیس آی‌دی آیفون 10 در تفکیک چهره دوقلوها

آیفون 10 هنوز نیامده خبرساز شده است. سایت Mashable آزمایشی روی Face ID در آیفون 10 با افراد دوقلو انجام داده که نتیجه آن جالب توجه است.

همانطور که در جریان قرار گرفته‌اید آیفون ۱۰ پیش از ورود رسمی به بازار در اختیار برخی از رسانه‌های معتبر بین‌المللی قرار گرفته تا بررسی‌های اولیه را روی آن انجام دهند.

پیش از هرچیز با نگاهی به ظاهر این مدل، جای خالی حسگر اثر انگشت را می‎توان به وضوح حس کرد، اما سیستم امنیتی بسیار دقیق تشخیص چهره در آیفون 10، قطعا کاربران را از حسگر اثر انگشت بی‎نیاز می‌سازد. البته نباید نادیده گرفت که علیرغم تنظیمات ویژه این مدل، عملکرد سیستم تشخیص چهره در محیط باز یا نور مستقیم آفتاب با مشکل روبرو می‌شود. 

در این بین سایت مشبل آزمایش جالبی روی آیفون ۱۰ و فناوری تشخیص چهره‌اش با دوقلوها انجام داده. حدس می‌زنید نتیجه چه باشد؟

در ویدیویی که منتشر شده دو جفت برادر دو قلو چهره‌شان را روی آیفون ۱۰ تنظیم می‌کنند و در کمال تعجب قفل آیفون ۱۰ با چهره برادر همسان باز می‌شود!. یعنی دوقلوها نمی‌توانند چندان از امنیت آیفون‌شان در مقابل جفت همسان اطمینان داشته باشند. 

حالا مشخص نیست اپل می‌تواند راهکاری برای این موضوع پیدا کند یا خیر. هنوز هیچ بیانه‌ رسمی نیز از سوی اپل در مورد مشکل Face ID با دوقلوها منتشر نشده است.  10 آبان 1396
26 نظر
4.25
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری