سرویس خبر
19 شهریور 1396 ساعت 11:00
8 نظر

 

برنامه‌ها چگونه روی آیفون X اپل اجرا خواهند شد؟

به دلیل تغییراتی که در گوشی آیفون X اعمال شده است، اپل ناچار شده تا سیستم‌عامل iOS 11 را با تغییرات صورت گرفته در آیفون پرچمدار جدیدش منطبق نماید. در ادامه به وضعیت اجرای برنامه‌های مختلف روی آیفون X نگاهی خواهیم داشت.

شرکت اپل در آیفون پرچم‌دار جدیدش که با نام آیفون X عرضه خواهد شد، از طراحی بدون لبه بهره برده است. به همین جهت، حاشیه‌های سه طرف نمایشگر حذف شده است و بخشی از حاشیه‌ی بالای نمایشگر به منظور جای‌گیری سیستم تشخیص چهره‌ سه‌بعدی و بلندگوی مخاطب، باقی مانده است.

با این‌حال، برخلاف گوشی‌های بدون حاشیه دیگر مانند گلکسی اس 8 یا ال‌جی وی 30، اپل بخشی از نمایشگر را برش داده است و قسمتی از بالای نمایشگر با وجود حاشیه، همچنان قابل استفاده خواهد بود. همین موضوع باعث می‌شود تا اپل تغییراتی را در سیستم‌عامل iOS به منظور اجرا روی پرچمدار جدیدش به‌وجود آورد. به همین جهت، در ادامه به تغییراتی که به لطف بریدگی بالای نمایشگر در سیستم‌عامل iOS برای اجرا روی آیفون X اعمال شده است، نگاهی خواهیم داشت.

شرکت اپل، ساعت را در Status Bar به گوشه‌ی سمت چپ انتقال داده است. همچنین، نوار وضعیت شارژدهی باتری، آیکون وای‌فای و نمایشگر وضعیت آنتن‌دهی در گوشه‌ی سمت راست نمایشگر جای گرفته است.

در هنگام اجرای هر برنامه، نواری قابل مشاهده است که می‌توانید آن‌را بالا کشیده و به صفحه‌ی Home بازگردید. همچنین، در صورتی‌که انگشت خود را برای مدت طولانی روی این نوار نگه دارید؛ امکان جابه‌جایی بین برنامه‌های در حال اجرا فراهم خواهد شد. 

صفحه‌کلید نیز در هنگام فراخوانی، چنین طراحی دارد: 

هنگامی‌که در حال انجام یک مکالمه تلفنی باشید، پس‌زمینه ساعت به رنگ سبز در می‌آید. در هنگام فیلم‎برداری از محیط سیستم‌عامل نیز، پس‌زمینه ساعت قرمز می‌شود.

   19 شهریور 1396
8 نظر
4.80
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری