تست همراه اول

سرویس خبر
2 مرداد 1396 ساعت 10:28
1 نظر

 

تراشه اسنپدراگون 836 کوالکام با گوشی‌های پیکسل 2 معرفی خواهد شد

به‏‌نظر می‌رسد که سناریو سال گذشته تکرار خواهد شد و شرکت کوالکام، تراشه پرچم‎دار جدید خود یعنی اسنپدراگون 836 را به همراه گوشی‌های پیکسل 2 معرفی می‎کند. سال گذشته نیز، تراشه اسنپدراگون 821 به همراه گوشی‌های پیکسل گوگل، معرفی و عرضه شد.

پیش از گوشی‌های پیکسل، اعلام شده بود که همکاری خوب کوالکام و سامسونگ باعث خواهد شد تا گلکسی نوت 8 به عنوان اولین دستگاه مجهز به چیپ‌ست اسنپدراگون 836، معرفی و عرضه شود. با توجه به اینکه شرکت سامسونگ، تایید کرده است گوشی گلکسی نوت 8 در 23 آگوست (1 شهریور) معرفی خواهد شد و فاصله چندان زیادی با رویداد Unpacked سامسونگ نداریم، احتمال معرفی این گوشی با تراشه اسنپدراگون 836 کوالکام بسیار ضعیف خواهد بود. هم‌چنین، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اسنپدراگون 836 کوالکام به گلکسی نوت 8 قدرت نخواهد داد و این مدل مانند گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس به تراشه اسنپدراگون 835 کوالکام مجهز می‎شود.

در همین گزارش، آمده است که شرکت کوالکام آماده می‌شود تا تراشه اسنپدراگون 836 را برای عرضه به همراه گوشی‌های پیکسل 2 گوگل تولید کند. این موضوع، سال گذشته نیز تکرار شد و اگر به خاطر داشته باشید، گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال به عنوان اولین محصولات مجهز به تراشه اسنپدراگون 821 کوالکام معرفی شده بودند.

سایر گوشی‎های پرچم‏دار مورد انتظار امسال نیز از جمله ال‌جی وی 30 که در 9 شهریور به صورت رسمی معرفی خواهد شد، به تراشه پرچم‎دار جدید کوالکام یعنی اسنپدراگون 836 مجهز نمی‌شود. انتظار می‎رود که این مدل‌ها با تراشه قدیمی‌تر اسنپدراگون 835 راهی بازار شود.

تغییرات تراشه اسنپدراگون 836 کوالکام در مقایسه با اسنپدراگون 835، چندان زیاد نیست و هر دو مدل به هشت هسته پردازشی مجهز خواهد بود. هم‌چنین، هسته‎های پردازشی و واحد پردازشگر گرافیکی (GPU) در این دو تراشه ثابت مانده است و کوالکام، تنها با افزایش فرکانس هسته‎های پردازشی، موفق شده تا اسنپدراگون 836 را به چیپ‎ست قدرت‌مندتری مبدل نماید.هم‏چنین، ممکن است تغییراتی در فرکانس واحد پردازشگر گرافیکی نیز اعمال شود تا گوشی‎های پیکسل، عملکرد بهتری در زمینه محتوای واقعیت مجازی داشته باشند. به همین جهت، نباید انتظار چندانی در رابطه با کاهش مصرف انرژی، از این چیپ‌‏ست داشته باشید. 

انتظار می‌رود که پس از معرفی گوشی‎های پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس‌ال با تراشه اسنپدراگون 836، سازندگان دیگری نیز محصولات جدیدی را با این تراشه در سه ماهه چهارم معرفی و عرضه نمایند. هیچ‌یک از این شایعات به طور رسمی تایید نشده است و هم‎چنین، جزئیات رسمی در رابطه با اسنپدراگون 836 کوالکام وجود ندارد. به همین جهت، ممکن است این سازنده اصلاً تصمیمی برای معرفی چیپ‏ست اسنپدراگون 836 در سال جاری میلای نداشته باشد یا تراشه دیگری را ارائه دهد.

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری