تست همراه اول

سرویس خبر
9 تیر 1396 ساعت 21:30
8 نظر

 

تلگرام 4.1 منتشر شد؛ پشتیبانی از فارسی و قابلیت‌های جدید در گروه‌ها و کانال‌ها

ساعاتی پیش پیام‌رسان محبوب تلگرام آپدیت جدید خود را در نسخه 4.1 برای کاربران اندروید و iOS منتشر کرد. در ادامه به بررسی قابلیت‌ها و امکانات جدید تلگرام می‌پردازیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

چند روز پیش پیام‌رسان تلگرام نسخه 4.1 بتا را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد تا ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را در این نسخه امتحان کند. ساعاتی پیش تلگرام به‌صورت رسمی آپدیت جدید پیام‌رسان خود را در نسخه 4.1 منتشر کرد تا بار دیگر شاهد اضافه شدن قابلیت‌ها و امکانات جالبی در این پیام‌رسان باشیم. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های جدید تلگرام 4.1 را بررسی خواهیم کرد.

پشتیبانی رسمی از زبان فارسی

تلگرام تا به امروز به‌صورت رسمی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کرد و کاربران ایرانی برای استفاده از تلگرام مجبور بودند تا از اپلیکیشن های غیر معتبر و مخرب استفاده کنند. در نسخه جدید تلگرام شاهد پشتیبانی رسمی از زبان فارسی و سایر زبان دنیا هستیم که این موضوع می‌تواند بر محبوبیت جهانی تلگرام تاثیر مثبتی داشته باشد. از این پس تمام کاربران ایرانی می‌توانند با استفاده از ربات @langbot زبان موردنظر خود را به تلگرام اضافه کنند.

جستجو بین اعضای گروه یا کانال

ادمین‌های گروه یا کانال در نسخه جدید تلگرام می‌توانند کاربر مورد نظر خود را در بین اعضای گروه یا کانال جستجو نمایند. بدین‌صورت هر ادمین با مراجعه به صفحه پروفایل گروه یا کانال خود و انتخاب گزینه‌ی Search members می‌تواند کاربر موردنظر خود را جستجو کند.

افزایش ظرفیت ابر گروه‌ها به 10000 نفر

در نسخه‌های پیشین تلگرام هر سوپر گروه گنجایش 5 هزار کاربر را داشت که این رقم در نسخه جدید این تلگرام به 10 نفر افزایش پیدا کرده است. با افزایش ظرفیت سوپر گروه‌ها، ادمین‌ها نیز می‌توانند بین اعضای گروه جستجو کرده تا کاربر موردنظر خود را پیدا کنند.

تغییر سطوح دسترسی ادمین‌ها در کانال‌ها و سوپر گروه‌ها


 

قابلیت جدید و بسیار کاربردی که در تلگرام 4.1 ظاهر شده، امکان مدیریت و تعیین سطح دسترسی سایر ادمین‌های گروه یا کانال‌ها است. بدین ترتیب ادمین اصلی می‌تواند با تغییر سطح دسترسی سایر ادمین‌ها، اختیارات آن‌ها را محدود کند. برای مثال ادمین اصلی گروه یا کانال می‌تواند تعیین کند که کدام‌یک از ادمین‌ها اجازه انجام اموری همچون تغییر اطلاعات یا پروفایل گروه، ادیت کردن برخی پیام‌ها، حذف کردن اعضای گروه یا کانال، اضافه کردن ادمین جدید، پین کردن پیام مشخص و... را داشته باشند.

محدود کردن فعالیت اعضای کانال‌ها و سوپر گروه‌ها

ادمین‌های اصلی علاوه بر مدیریت روی فعالیت سایر ادمین‌ها می‌توانند امور مربوط به اعضا را نیز مدیریت کنند. به‌عنوان‌مثال هر ادمین می‌تواند اعضای مشخصی را از امکان ارسال پست، خواندن پیام‌ها، انتشار لینک‌های مختلف و... محروم کنند.

نمایش فعالیت اعضای گروه و ادمین‌های کانال در بخش Events

بخش جدیدی که به تلگرام اضافه‌شده Events یا رویدادها نام دارد. مدیران اصلی هر گروه یا کانال با مراجعه به این بخش می‌توانند فعالیت‌های اخیر اعضا یا سایر ادمین‌ها را طی 48 ساعت گذشته بررسی کنند. اموری همچون اضافه شدن اعضای جدید به گروه یا کانال، ادیت شدن پیام خاصی از سوی ادمین یا یکی از اعضا، تغییر اطلاعات و پروفایل گروه، انتشار پیام‌های اسپم و... از جمله رخدادهایی هستند که در بخش Events به‌طور کامل نمایش داده می‌شوند. ادمین اصلی می‌تواند با انتخاب گزینه Events در صفحه پروفایل گروه یا کانال خود به بخش رویدادها دسترسی پیدا کند.

امکان مخفی کردن آی پی در تماس‌های صوتی

قابلیت جدیدی که پیام‌رسان تلگرام در نسخه 4.1 به همراه خود آورده Peer To Peer نام دارد. از این پس تمام کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند آی پی خود را هنگام برقراری تماس‌های صوتی مخفی نگه‌دارند. در حالت پیش‌فرض قابلیت Peer To Peer در بخش Privacy And Security روشن است و آی پی شما هنگام برقراری تماس صوتی نمایان خواهد شد اما با خاموش کردن این قابلیت تماس‌های صوتی شما به سرورهای تلگرام انتقال پیداکرده تا آی پی شما مخفی بماند. توجه داشته باشید که انتقال پیام‌های صوتی به سرورهای تلگرام سبب افت کیفیت تماس می‌شود.

امکان تعیین پراکسی داخلی

بسیاری از کاربران برای تغییر آی پی به نرم‌افزارهای جانبی روی می‌آورند اما قابلیت جدید تلگرام این اجازه را می‌دهد تا کاربران از طریق تنظیم پراکسی موردنظر خود از پیام‌رسان تلگرام به‌صورت نامحدود استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید تماس صوتی برای کاربران ایرانی مسدود شده است اما از این پس تمام کاربران ایرانی به لطف قابلیت تغییر پراکسی داخلی تلگرام می‌توانند به قابلیت تماس صوتی نیز دسترسی داشته باشند. برای تغییر پراکسی خود کافی است تا وارد تنظیمات تلگرام شده و از بخش Data and Storage پراکسی موردنظر خود را وارد کنید.

سیستم جدید Android Pay و بهبود قابلیت‌های اشتراک‌گذاری

در نسخه 4.1 از پیام‌رسان محبوب تلگرام شاهد ظهور قابلیت مفیدی به نام Android Pay هستیم. کاربران اندرویدی با استفاده از این سیستم می‌توانند پرداخت‌های مربوط به ربات‌های تلگرامی را انجام دهند. یکی دیگر از تغییرات بسیار مهم تلگرام، بهبود قابلیت اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوها است. در نسخه‌های پیشین تلگرام هنگام اشتراک‌گذاری فایل‌های موجود در گالری شاهد تفکیک ویدیوها و عکس‌ها بودیم که این موضوع سبب ایجاد دردسرهای مختلفی برای کاربران شده بود. در نسخه 4.1 تلگرام این مشکل به‌صورت کامل برطرف شده و مشاهده می‌کنیم که هنگام ارسال فایل در بخش گالری، ویدیوها و تصاویر هم‌زمان و به‌صورت یکجا نمایش داده می‌شوند.

افزایش قابلیت‌های اشتراک‌گذاری برای کاربران iOS

پیش از این کاربران iOS  محدودیت‌های بسیاری برای ارسال فایل‌های مختلف در تلگرام داشتند اما در نسخه جدید این پیام‌رسان، بسیاری از محدودیت‌های کاربران حذف‌شده است. به‌عنوان‌مثال هنگام ارسال محتوا می‌توانید به‌راحتی مخاطبان موردنظر خود را انتخاب کرده و کامنت های مشخصی به پیام اضافه کنید. لمس سه‌بعدی (3D Touch) نیز قابلیت‌های جدیدی از جمله ضبط ویدیو و عکس و ارسال آن‌ها برای مخاطبین را برای کاربران iOS به همراه آورده است. در ادامه لینک دانلود پیام‌رسان تلگرام در نسخه 4.1 قرار داده شده است. نظرات ارزشمند خود را در مورد آپدیت جدید تلگرام با ما در میان بگذارید.

    9 تیر 1396
8 نظر
4.92
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری