تست همراه اول

سرویس خبر
30 خرداد 1396 ساعت 16:00
21 نظر

 

مقایسه سرعت اینترنت در شهرهای ایران

وضعیت اینترنت وای فای در شهرهای بزرگ و همچنین اینترنت موبایل در این شهرها توسط کافه بازار بررسی شده است. در ادمه نتایج این بررسی‌ها را می‌بینیم.

بیشتر شهرهای بزرگ کشورمان امروز تحت پوشش اینترنت 4G هستند و از اینترنت وای فای با سرعت مناسب نیز بهره می‌برند. اما می‌دانیم کیفیت اینترنت در شهرهای مختلف و حتی در بخش‌های مختلف یک شهر متفاوت است. در داده‌های منتشر شده توسط کافه بازار تحلیل کیفیت و سرعت اینترنت در ده شهر بزرگ تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، رشت، اهواز، قم، کرمانشاه و کرج صورت گرفته است.

در نمودارهای زیر سرعت اینترنت وای فای و دیتای شهرهای بزرگ را می‌بینیم. کاربران اینترنت وای فای در شهرهای اصفهان، قم و مشهد بیشترین سرعت و در شهرهای تبریز، اهواز و کرمانشاه کمترین سرعت اینترنت را تجربه می‌کنند. همچنین کاربران در شهرهای اصفهان، تبریز و کرج بیشترین سرعت شبکه 4G و شهرهای اهواز، کرمانشاه و شیراز به ترتیب کمترین سرعت شبکه 4G را دارند.

سرعت متوسط اینترنت وای فای در شهرها

 

سرعت متوسط اینترنت موبایل در شهرها

اما بیشترین سرعت اینترنت در کلان‌شهرهای کشورمان از طریق اینترنت 4G فراهم می شود و در این میان اینترنت 4G رایتل در 7 شهر حداکثر سرعت اینترنت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و در سه شهر حداکثر سرعت اینترنت از طریق 4G ایرانسل فراهم می‌شود.

حداکثر سرعت اینترنت در هر شهر

بیشتر بخوانید: مقایسه سرعت اینترنت اپراتورهای موبایل و شرکت‌های ارائه‌دهنده وای فای

   30 خرداد 1396
21 نظر
4.56
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری