تست همراه اول

سرویس خبر
31 اردیبهشت 1396 ساعت 12:23
27 نظر

 

نمایشگر گلکسی S7 Edge از سوی SID به عنوان «صفحه‌نمایش سال» انتخاب شد

شرکت سامسونگ، به‌تازگی موفق شده است به دلیل نمایشگر لبه‌منحنی و انعطاف‌پذیر AMOLED که در گوشی گلکسی S7 Edge به‌کار گرفته شده، جایزه بهترین «صفحه‌نمایش سال» را از SID (مخفف Society for Information Display) دریافت نماید.

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی SID، نمایشگر AMOLED انعطاف‌پذیری که شرکت سامسونگ نمونه‌ آن‌را در گلکسی S7 Edge (نقد و بررسی اختصاصی آن‌را در این لینک بخوانید) به کار گرفته است؛ یکی از دو نمایشگر برتر برای دریافت جایزه «صفحه‌نمایش سال» خواهد بود. در رابطه با این جایزه، باید اشاره کرد که نمایشگرهایی با پیشرفت‌های فنی قابل‌توجه و ویژگی‌های برجسته از سوی انجمن Information Display برای دریافت این عنوان انتخاب می‎شود.

شرکت سامسونگ دیسپلی (کسب‌وکار تولید پنل‌های صفحه‌نمایش سامسونگ) سابقه خوبی در تولید نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر دارد. یک نمایشگر AMOLED دارای انحنا در سال 2013، عنوان «صفحه‌نمایش سال» را دریافت کرد و دو سال بعد، یک پنل AMOLED خمیده موفق به دریافت این عنوان شد.

 در رابطه با شیشه به‌کار گرفته شده در گلکسی S7 Edge نیز، عنوان شده است که نمایشگر دارای فرم مناسب بوده؛ انحنای آن طبیعی و جذاب به‎نظر می‌رسد و جای‌گیری آن در دست به دلیل تغییرات صورت‌گرفته، بسیار خوب است. طرح مداری که شرکت سامسونگ از آن برای نمایشگر استفاده کرده است، باعث شده تا فضای مرده در لبه‌ها به تنها 1.09 میلی‌متر برسد. این عدد، نشان می‌دهد که حاشیه‌های اطراف نمایشگر به کم‌ترین حد ممکن رسیده و در تاریخ محصولات پیشین شرکت سامسونگ، بی‌سابقه است.

شرکت سامسونگ، جایزه خود را در روز چهارشنبه، 24 می (3 خرداد) در لس آنجلس دریافت خواهد کرد. علاوه‌بر سامسونگ که به دلیل نمایشگر منحصر به‌ فرد گلکسی S7 Edge برای دریافت عنوان «نمایشگر سال» انتخاب شده است، شرکت ال‌جی دیسپلی نیز با تلویزیون اولد Wallpaper  با نمایشگر 65 اینچی، جایزه مشابهی را از SID دریافت خواهد کرد.   31 اردیبهشت 1396
27 نظر
4.92
  116 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری