تست همراه اول

سرویس خبر
27 اردیبهشت 1396 ساعت 18:26
16 نظر

 

هر آنچه باید از بدنه حساس به فشار HTC U 11 بدانیم

در روزهای گذشته شرکت اچ‌تی‌سی پرچم‌دار جدید خود را با نام اچ‌تی‌سی یو ۱۱ معرفی کرد علاوه بر مشخصات معمول پرچم‌دارهای امروزی، قابلیت ویژه‌ دیگری دارد که Edge Sence نام دارد پیش از این پتنت‌هایی وجود داشت که از وجود چنین قابلیتی خبر می‌داد؛ بدنه این گوشی به فشار حساس است و با فشردن قسمتی از آن، عملکردهای مختلفی را در اختیارتان می‌گذارد.

ماه گذشته اچ‌تی‌سی دعوت‌نامه‌ای برای مراسم معارفه خود ارسال کرده بود که در آن شعار "Squeeze for the brilliant" دیده می‌شد. در آن زمان واژه Squeeze (به معنی فشردن) کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما حالا مشخص شده است که این شعار به بدنه حساس به فشار اچ‌تی‌سی U 11 اشاره داشت. پرچم‌دار اخیر اچ‌تی‌سی قادر به شناسایی میزان مختلف فشار است و سپس بر اساس آن عملکردهای مختلفی را در اختیارتان می‌گذارد.

این ویژگی که به طور رسمی HTC Edge Sence نامیده می‌شود، می‌تواند کاربردی باشد. برای مثال، زمانی که اپ دوربین باز است با فشردن قسمت مخصوص بدنه می‌توانید عکاسی کنید که برای ثبت سلفی بسیار مناسب است. کار با قابلیت اج سنس راحت‌تر از کلیدهای سخت افزاری است و حتی در صورت استفاده از دستکش یا خیس بودن گوشی، باز هم این قابلیت فعال است.

همچنین اچ‌تی‌سی امکان شخصی سازی را هم برای اج سنس فراهم کرده است؛ کاربر می‌تواند مشخص کند که با فشار کدام اپلیکیشن اجرا شود. می‌توان با فشار به بدنه، اپ‌‌های دوربین، دستیار شخصی گوگل و دستیار شخصی الکسا را اجرا کرده و یا چراغ قوه را خاموش یا روشن نمایید. اگرچه نمی‌توان با فشار قسمت‌های مختلف بدنه از این قابلیت استفاده کرد،‌ اما قسمت مشخص شده برای این قابلیت می‌تواند میزان فشار را تشخیص دهد و با توجه به کوتاه یا طولانی بودن فشار، عملکردهای مختلفی دارد. همچنین میزان فشار قابل تنظیم است.

اما اچ‌تی‌سی سنس اج چگونه کار می‌کند؟ برداشت اولیه این بود که صفحه نمایش در قسمت‌های خاصی توانایی تشخیص سطوح مختلف فشار را دارد، اما با گذشت زمان دریافتیم که این طور نبود. این شرکت U 11 را به ردیف‌هایی از سنسورهای حساس به فشار (۴ سنسور در هر سمت) مجهز کرده است که به تنهایی باعث فعال شدن ویژگی اج سنس می‌شوند. مزیت این سنسورها دقت بالا و مصرف انرژی کم آن‌هاست، همچنین ادعا شده که عملکرد آن‌ها به مرور زمان کاهش نمی‌یابد. اما ممکن است با استفاده از قاب‌های مختلف نتوان از این قابلیت استفاده کرد.

   27 اردیبهشت 1396
16 نظر
2.39
  62 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری