تست همراه اول

سرویس خبر
1 آذر 1395 ساعت 16:25
12 نظر

 

اپل وجود مشکل تاچ برخی از گوشی‌های آیفون 6 پلاس را تایید کرد

کمپانی اپل به تازگی اعلام کرده که برنامه‌ای جهانی را برای حل مشکل صفحه نمایش در برخی از دستگاه‌های آیفون 6 پلاس آغاز خواهد کرد.

بعد از ماه‌ها سکوت، کمپانی اپل سرانجام وجود مشکل تاچ برخی از دستگاه‌های آیفون 6 پلاس را تایید و اعلام کرد که بزودی برنامه‌ای جهانی را برای حل این مشکل آغاز خواهد کرد. وجود مشکل در تاچ دستگاه‌های آیفون توسط تعمیرکاران شخص ثالث کشف شده بود. در صورت بروز این مشکل، صفحه نمایش آیفون پرش خواهد داشت و به لمس پاسخگو نخواهد بود. 

براساس گفته‌های متخصصان، بروز مشکل در تاچ براثر عدم جای‌گذاری صحیح چیپ‌های کنترل کننده نمایشگر در بورد داخلی آیفون ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، چیپ‌های کنترل‌کننده شل شده و در نهایت در عمکلرد کلی دستگاه اخلال ایجاد می‌کند. 

اپل برای دستگاه‌هایی که با مشکل تاچ مواجه هستند ولی مشکلی در صفحه‌نمایش آنها وجود ندارد، مبلغ 149 دلار را برای تعمیر پیشنهاد داده است. به گفته‌ی این کمپانی، فقط اپل استور‌ها، تامین‌کنندگان مجاز و پشتیبانان فنی در این برنامه‌ی جهانی تعمیر دخالت خواهند داشت و دستگاه‌هایی که از اپراتور‌های تلفن همراه خریداری شده‌اند و یا در محل‌های غیرمجاز از دیدگاه این کمپانی تعمیر شده‌ باشند، شامل برنامه‌ی تعمیر نخواهند بود. 

اینکه اپل سرانجام به وجود مشکل در آیفون‌هایش اعتراف می‌کند و برنامه‌ای جهانی را برای تعمیر آیفون‌های مشکل‌دار ترتیب داده جای خوشحالی دارد اما مشخص نیست که چرا این برنامه‌ی جهانی تعمیر، فقط به دستگاه‌های آیفون 6 پلاس محدود شده است. زیرا iFixit پیش از این اعلام کرده بود که برخی از دستگاه‌های آیفون 6 هم با مشکل تاچ روبرو هستند. 

نظر شما چیست؟ اگر مالک یک دستگاه آیفون 6 یا 6 پلاس هستید، آیا تاکنون با مشکلی درتاچ صفحه نمایش گوشی مواجه شده‌اید؟  1 آذر 1395
12 نظر
4.83
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری