تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1395 ساعت 12:58
26 نظر

 

نظر جالب مدیرعامل سامسونگ در مورد بحران نوت 7

مدیرعامل اجرایی سامسونگ در سخنرانی مراسم چهل و هفتمین سالگرد تاسیس سامسونگ الکترونیکس به بحرانی اشاره کرد که سامسونگ پس از توقف تولید نوت 7 گرفتارش شده است.

سال 2016 برای سامسونگ چندان خوش‌یمن نبود. گلکسی اس7 یک محصول فوق‌العاده بود که اوایل سال معرفی شد و نویدبخش سالی خوب برای سامسونگ بود، اما معرفی دومین پرچم‌دار امسال سامسونگ، این شرکت را وارد بحرانی بی‌سابقه کرد. کمتر کسی است که از ماجرای گلکسی نوت 7 و انفجارهایش و در نهایت توقف تولیدش خبر نداشته باشد. در رویداد اخیر سامسونگ، مدیرعامل اجرایی این شرکت، آقای وان او هیون، نظر خودش را در مورد بحران فعلی سامسونگ اعلام کرده است.

هنگامی که گلکسی نوت 7 معرفی شد، همگان بر این باور بودند که این محصول رقیبی سرسخت در بازار گوشی‌های هوشمند قدرتمند و گران‌قیمت خواهد بود. بسیاری اعلام کردند که سامسونگ با این گوشی رکوردهای جدیدی از خود به جا خواهد گذاشت. اما دو فراخوانی عمومی بعدی سامسونگ این شرکت را مجبور کرد تا تولید فبلت پرچم‌دارش را متوقف کند. محصولی که در ابتدا از آن به عنوان موفقیت تجاری یاد می‌شد، در نهایت ضرر مالی قابل توجهی به سامسونگ وارد کرد. از آن مهم‌تر اعتبار این شرکت نیز تا حدودی خدشه‌دار شده است.

موفقیت‌هایی که سامسونگ در این چند سال به دست آورده، امروز زیر فاجعه نوت 7 پنهان شده است. با این حال نظر مدیرعامل این شرکت بسیار جالب است. آقای وان اتفاقات اخیر را «فرصتی برای تامل» می‌داند. وان در چهل و هفتمین سالگرد تاسیس سامسونگ الکترونیکس گفته است:

ما تاریخ پرباری در غلبه‌ کردن بر بحران‌ها داریم. بگذارید از این بحران به عنوان یک شانس استفاده کنیم تا با آزمایش دوباره و  بهبود نحوه کار کردنمان، نحوه تفکرمان در مورد خلاقیت و دیدگاهمان در مورد مشتری، پرش رو به جلوی دیگری داشته باشیم.

نکته جالب این است که وان در صحبت‌هایش اشاره مستقیمی به نوت 7 نکرد و صرفا در مورد بحرانی حرف زد که اکنون سامسونگ در آن گرفتار شده. در عمل هم «بحران» کلمه مناسبی برای توصیف زنجیره اتفاقات بدی است که پس از توقف تولید نوت 7 به سراغ سامسونگ آمده است.  14 آبان 1395
26 نظر
4.32
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری