تست همراه اول

سرویس خبر
19 مهر 1395 ساعت 13:18
16 نظر

 

شارپ از صفحه نمایش خمیده و بدون حاشیه خود رونمایی کرد

شارپ از یک طرح مفهومی با نام Sharp Corner R رونمایی کرد که در آن ۹۰ درصد فضای جلو دستگاه را نمایشگری بدون لبه و خمیده تشکیل می‌دهد.

شارپ یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌های تولیدکننده نمایشگر است که مهارت و کیفیت خود را پیش از این با محصولاتی همچون Aquos Crystal و لبه‌های بسیار نازک آن به همه نشان داده بود. تکنولوژی‌های ساخت شرکت شارپ معمولا جلوتر از محصولات مصرفی و بازار هستند و همیشه مدتی زمان می‌برد تا دیگر شرکت‌ها بتوانند این تکنولوژی‌ها را در محصولات خود پیاده و تجاری‌سازی کنند. حالا شارپ باز هم دست به خلاقیت زده و با معرفی صفحات نمایش Corner R وعده صفحه نمایش‌هایی با پنل IGZO LCD را می‌دهد که نه تنها هیچ لبه‌ای ندارند، بلکه می‌توان آن‌ها را به شکل خمیده یا هر شکل دلخواه دیگری تولید کرد.

طرح مفهومی Sharp Corner R، که از این نسل از صفحه نمایش استفاده می‌کند، صفحه نمایش ۵.۲ اینچی با رزولون 1080p دارد که از سه جهت راست، بالا و چپ هیچ حاشیه‌ای ندارد و لبه‌های آن نیز به سمت داخل خم شده‌اند. تنها قسمت حاشیه‌دار این طرح قسمت پایین آن است که برای حک کردن لوگوی شارپ استفاده شده است.

این مدل در نمایشگاه تکنولوژی CEATECH 2016 ژاپن معرفی شده است و هنوز مشخص نیست که چه زمانی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر هم هنوز شارپ درباره طرح تجاری‌سازی این محصول، قیمت آن و شرکایی که قرار است از این صفحه نمایش در محصولات خود استفاده کنند سخنی به میان نیاورده، اما هنوز تا عرضه عمومی این تکنولوژی و دیدن آن در گوشی‌های معمول بازار راهی طولانی در پیش است.  19 مهر 1395
16 نظر
5.00
  14 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری