تست همراه اول

سرویس خبر
11 شهریور 1395 ساعت 14:55
4 نظر

 

تصویری که نشان می‌دهد آیفون‌های 2016 به هدفون بی‌سیم مجهزند

فاصله زیادی تا معرفی پرچمداران 2016 اپل باقی نمانده و همچنان اولین تیتر خبرگزاری‌ها هستند. اپل میان دوراهی استفاده از هدفون‌های بی‌سیم یا تعبیه یک آداپتور مانده بود اما ظاهرا تصمیم نهایی را گرفته است. نکته جالب این‌که اپل ظاهرا راهی میان این دو گزینه را انتخاب کرده است.

معرفی آیفون‌های اپل همیشه با جنجال همراه بوده است. حتی عده‌ای معتقدند پرچمداران اپل با سر و صدا و هیجان بیشتری در مقایسه با دیگر برند‌ها معرفی می‌شوند زیرا محصولات اندرویدی بسیار زیادی طی سال معرفی می‌شود و از طرفی تنوع کمپانی‌های وابسته به این سیستم‌عامل زیاد است؛ از سوی دیگر آی‌او‌اس به تنهایی پادشاهی می‌کند و سالانه تعداد بسیار محدودی از گجت‌ها را روانه بازار می‌کند که این موضوع به هیجان رونمایی رسمی می‌افزاید. همان‌طور که انتظار می‌رفت شایعات بی‌شماری پیرامون آیفون‌های 2016 منتشر شد تا جایی که اخبار کنفرانس IFA را نیز تحت‌الشعاع قرار داد. در ادامه شایعه‌ای را درباره ایربادهای اپل بررسی می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

اگر پیگیر اخبار محصولات اپل باشید حتما می‌دانید که جک 3.5 میلیمتری هدفون در آیفون 7 و 7 پلاس حذف شده است که طبعا باید چاره‌ای برای اتصال هدفون به گوشی اندیشیده شود. در این مرحله دو راه پیش پای اپل وجود دارد؛ اول این‌که یک آداپتور برای تبدیل پورت لایتنینگ به ورودی هدفون تعبیه شود تا ایربادها به همان شکل باسیم به گوشی وصل شوند؛ راه دوم این‌که ایربادها به صورت بی‌سیم کار کنند که دیگر نیازی به درگیری کاربر با سیم‌های دست و پا گیر نباشد. شایعات حاکی از آن است که اپل راه دوم را انتخاب کرده و ایربادهایی بی‌سیم برای آیفون‌های 2016 طراحی کرده است اما در عین حال یک آداپتور هم همراه با گوشی‌ها عرضه می‌شود.

طبق اطلاعاتی که در وبسایت چینی Weibo افشا شده علاوه بر ایربادهای بی‌سیم، یک آداپتور هم در جعبه گوشی قرار می‌گیرد تا برای اتصال هدفون‌های مارک‌های غیره به گوشی نیازی به خرید یک آداپتور از بازار آزاد نباشد. البته به این نکته دقت داشته باشید که اطلاعات افشاشده مربوط به نسخه 256 گیگابایتی آیفون 7 پلاس هستند که در حقیقت گران‌ترین اسمارت‌فون امسال اپل است؛ پس این احتمال وجود دارد که نسخه‌های ارزان‌تر یا حتی آیفون 7 از این مزایا برخوردار نباشند.

نظر شما درباره آیفون 7 و 7 پلاس چیست؟ آیا واقعا کاهش ضخامت گوشی انقدر ضروری است که اپل قید جک 3.5 میلیمتری استاندارد هدفون را بزند؟ آیا در سال‌های آینده کمپانی‌های دیگر نیز از اپل تقلید می‌کنند؟  11 شهریور 1395
4938 بازدید
4 نظر
4.50
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری