تست همراه اول

سرویس خبر
30 تیر 1395 ساعت 11:21
20 نظر

 

Seagate رکورد بیشترین ظرفیت هارد را جابه‌جا کرد

با ظهور ویدئوهای 4K و عکس‌هایی با رزولوشن بالا، شاید ظرفیت‌های فعلی هاردها پاسخگوی نیازهای ما نباشد. سی گیت زودتر از انتظار به استقبال نیازهای ما رفته است.

سی‌گیت، شرکت سازنده هارد درایو، حد و اندازه حافظه‌های چرخشی را جابه‌جا کرده و بزرگ‌ترین هارد جهان را با ظرفیت 10 ترابایت به بازار فرستاده است.

هرچند بیشتر کاربران به 10ترابایت ظرفیت نیاز ندارند، خوب است که هاردی داشته باشیم که بتوانیم در آن عکس‌های 40 مگاپیکسلی، ویدئوهای 4K و بازی‌های 60 گیگابایتی‌ ذخیره کنیم. هارد 10 ترابایتی سی‌گیت، BarraCuda Pro، با سرعت 7200 دور بر دقیقه می‌چرخد و سرعت انتقال داده در آن 220 مگابایت بر ثانیه است. این هارد حدود 535 دلار قیمت دارد، هرچند قیمت آن در بازار باید کمی پایین بیاید.

سی‌گیت همچنین هارد 10ترابایتی دیگری ویژه ذخیره در شبکه (NAS) عرضه کرده که IronWolf نام دارد. این هارد با BarraCuda تفاوت دارد و حسگرهای لرزشی دارد که برای مقابله با لرزش‌های شدید ناشی از وجود چند هارد روی یک میز یا در یک جعبه، کار گذاشته شده‌اند. IronWolf برای بازسازی خطا و RAID بهینه شده است و تا 180 ترابایت در سال کار می‌کند. انتظار می‌رود قیمتش 470 دلار باشد.

درنهایت، سی‌گیت هارد 10 ترابایتی SkyHawk را به‌منظور سیستم‌های نظارتی ساخته است. با این هارد می‌توانید تا 64 دوربین با رزولوشن بالا را هم‌زمان کنترل کنید. این هاردها هم حسگر لرزشی‌ای مانند  IronWolf دارند که تضمین‌کننده فعالیت بلندمدت است. سیستم بازیابی اطلاعات هم در این هارد به کاربر اطمینان می‌دهد که اطلاعاتش امن می‌ماند. قیمت SkyHawk حدود 460 دلار است.

عجیب است که سی‌گیت برای مدل‌های IronWolf و SkyHawk ضمانت سه‌ساله تعریف کرده و برای BarraCuda ضمانت پنج‌ساله. این ضمانت بیشتر شاید بتواند توضیح دهد که چرا BarraCuda گران‌ترین مدل میان هاردهای 10ترابایتی سی‌گیت است.

ظرفیت هارد شما چقدر است؟ به نظرتان ممکن است هارد 10 ترابایتی به کارتان بیاید؟  30 تیر 1395
20 نظر
4.71
  14 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری