تست همراه اول

سرویس خبر
27 آبان 1394 ساعت 21:17
9 نظر

 

مشاهده وضعیت لحظه ای ترافیک تهران در نقشه گوگل میسر شد + آموزش

ظاهرا گوگل در سرویس نقشه خود یعنی گوگل مپس امکان مشاهده لحظه ای ترافیک تهران را فراهم کرده است. برای آگاهی از نحوه استفاده از این سرویس با ادامه مطلب همراه باشید.

یکی از ویژگی‌های مفید گوگل مپس در دنیا قابلیت مشاهده لحظه‌ای ترافیک روی نقشه است. این قابلیت به کاربر کمک می‌کند هنگام مسیریابی بتواند مسیری انتخاب کند که ترافیک کمتری دارد. حالا به نظر می‌رسد این ویژگی مفید روی نقشه گوگل در ایران نیز فعال شده و فعلا شهروندان تهرانی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

 

 

 

همچنین علاوه بر نمایش آنلاین ترافیک، قابلیت مشاهده مسیرهای در دست تعمیر و بسته‌شده نیز با علائم مشخصی امکان‌پذیر شده است. برای استفاده از این ویژگی در اپلیکیشن گوگل مپس تنها کافی است نوار سمت چپ اپلیکیشن را باز کنید و گزینه Traffic را انتخاب کنید. سپس شما می‌توانید ترافیک لحظه‌ای تهران را روی نقشه مشاهده کنید و هنگام مسیریابی به سمت مقصد متوجه شوید که کدام مسیر خلوت‌تر است.

به‌طور مشخص رنگ سبز برای مسیرهای روان، رنگ زرد برای مسیرهای نیمه‌سنگین و رنگ قرمز برای مسیرهایی با ترافیک سنگین استفاده شده است. در مسیرهایی که به رنگ سفید مشخص شده‌اند نیز اطلاعاتی از وضعیت ترافیک وجود ندارد.

نظر شما درباره خدمت جدید گوگل مپس در ایران چیست؟  27 آبان 1394
9 نظر
4.61
  28 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری