تست همراه اول

سرویس خبر
7 آبان 1394 ساعت 17:00
8 نظر

 

اچ تی سی وان A9 از 16 آبان 100 دلار گران‌تر می‌شود

زمانی که گوشی اچ‌تی‌سی وان A9 را به طور رسمی شناختیم، نظرمان به قیمت این وسیله جلب شد، اما ظاهرا این جلب توجه سوء تفاهمی بیش نیست.

هفته گذشته وقتی اچ‌تی‌سی مدل وان A9 را، که شباهت بسیاری به گوشی آیفون دارد، معرفی کرد، یکی از خصوصیت‌های این مدل توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب نمود: قیمتی ۴۰۰ دلاری که برای چنین مدلی بسیار وسوسه‌کننده است. اما شاید از این نکته بی‌خبر باشید: ۴۰۰ دلار به‌نوعی قیمت تخفیف‌خورده این مدل است و پس از روز ۱۶ آبان قیمت این محصول جدید اچ‌تی‌سی وان ۱۰۰ دلار افزایش می‌یابد و به ۵۰۰ دلار می‌رسد.

 

 

پیش از این تصور می‌شد اچ‌تی‌سی قصد دارد وان A9 را برای همیشه با قیمت ۴۰۰ دلار به فروش برساند، اما به تازگی روشن شده که این عدد یک قیمت ویژه برای کسانی است که پیش از سایرین وان A9 را از طریق خرده فروشی‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین پیش‌خرید می‌کنند. همان‌طور که اشاره شد، پس از گذشت مدتی قیمت وسیله به ۵۰۰ دلار افزایش می‌یابد. زمانی که برای این تغییر قیمت اعلام شده یک دقیقه بامداد (به وقت محلی) روز ۱۶ آبان است. اچ‌تی‌سی در این باره نوشته است:

 

قیمت اچ‌تی‌سی وان A9 در سرتاسر دنیا برای تمام توزیع‌کنندگان و اپراتورهای همکار یکسان است. برای تطابق قیمت‌ها با نیاز بازارهای محلی، این اجازه داده شده است که قیمت وسیله در دوره‌های کوتاهی به شکل ویژه کاهش داده شود. [در همین راستا] قیمت وان A9 در خاک امریکا هنگام سفارش به‌صورت آنلاین یا از طریق خرده‌فروشی‌ها به‌طور موقت از شرایط ویژه برخوردار خواهد بود. این شرایط ویژه تنها برای پیش‌خرید این وسیله در نظر گرفته شده است و پس از آن‌که وان A9 به طور گسترده در اختیار توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشی‌ها قرار گرفت، قیمت به حالت عادی برمی‌گردد.

 

در بسیاری از نقد و بررسی‌های خوانده بودیم که گوشی‌ای با مشخصات اچ‌تی‌سی وان A9 و قیمت ۴۰۰ دلاری پیشنهادی است که بسیاری از کاربران را وسوسه می‌کند و شانس زیادی برای جلب توجه دارد. با فهمیدن این که قیمت اصلی ۵۰۰ دلار است، توصیفات این چنینی دیگر چندان معنایی ندارند و از این پس نمی‌توان از قیمت وان A9 به‌عنوان نکته‌ای کلیدی در فروش یاد کرد.

 

با این حال، اگر قیمت ۴۰۰ دلاری این تلفن هوشمند نظر شما را نیز جلب کرده است، تا روز ۱۶ آبان فرصت دارید که آن را پیش‌خرید کنید.

 

منبع: Gizmodo  7 آبان 1394
8 نظر
2.82
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری