سرویس خبر
2 خرداد 1394 ساعت 17:57
26 نظر

 

آیفون 6S با رم ۲ گیگابایتی، فورس تاچ و حداقل با ۳۲ گیگابایت حافظه عرضه می شود

– نویسنده مهمان: پس از معرفی iPhone 6‌ و iPhone 6 Plus و سنت شکنی بزرگ این کمپانی یعنی افزایش چشمگیر اندازه نمایشگر، کاربران هنوز دست از سر اپل بر نداشته و انتظار دارند سخت افزار این دستگاه نیز دستخوش تغییراتی شود. بخش هایی که احتمالا متوجه تحولاتی خواهند شد شامل فضای RAM، دقت دوربین اصلی و باتری هستند که TrendForce یکی از آن ها را تایید کرده است.

– نویسنده مهمان: پس از معرفی iPhone 6‌ و iPhone 6 Plus و سنت شکنی بزرگ این کمپانی یعنی افزایش چشمگیر اندازه نمایشگر، کاربران هنوز دست از سر اپل بر نداشته و انتظار دارند سخت افزار این دستگاه نیز دستخوش تغییراتی شود. بخش هایی که احتمالا متوجه تحولاتی خواهند شد شامل فضای RAM، دقت دوربین اصلی و باتری هستند که TrendForce یکی از آن ها را تایید کرده است.

به نقل از وب سایت TrendForce، پرچمداران ۲۰۱۵ اپل یعنی iPhone 6s و iPhone 6s Plus با ۲ گیگابایت RAM از نوع پرسرعت LPDDR4، ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی در ارزان ترین مدل و قابلیت Force Touch رونمایی خواهند شد. Force Touch یکی از جدیدترین تکنولوژی های اپل است که در مک بوک های ۲۰۱۵ این کمپانی به کار رفته و در نسخه اختصاصی گوشی به نمایشگر اجازه می دهد میان نیروی کم یا زیادی که کاربر هنگام لمس به نمایشگر وارد می کند تفاوت قائل شود. طبق ادعای اپل در صورتی که یک آیکن خاص را با فشار زیاد لمس کنید یا اینکه صرفا به آرامی روی آن کلیک کنید دستورات مختلفی اجرا خواهند شد.

به نقل از TrendForce هر دو گوشی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی اپل، ماه ژوئن وارد خط تولید شده و در سه ماه سوم ۲۰۱۵ نیز روانه بازار می شوند. اپل در سه ماه سوم حدودا ۲۴ میلیون از پرچمدار خود را تولید خواهد کرد و سه ماه چهارم ۲۰۱۵ نیز حاوی ۵۰ میلیون iPhone 6s و iPhone 6s Plus برای اپل خواهد بود. با توجه به فروش فوق العاده ای که برای پرچمداران ۲۰۱۵ کوپرتینو در نظر گرفته شده، در نهایت ۲۳۰ میلیون آیفون در سال ۲۰۱۵ فروخته خواهد شد که ۲۰ درصد افزایش تولید و فروش نسبت به سال ۲۰۱۴ را برای اپل به ارمغان خواهد آورد. پرچمداران ۲۰۱۵ اپل نیز حدودا ۳۵ درصد از این فروش رویایی را به خود اختصاص داده اند.

قطعا بزرگترین برتری آیفون های جدید در مقایسه با نسل پیشین فضای رم ۲ گیگابایتی آن هاست که از نوع LPDDR4 انتخاب شده است. علاوه بر اینکه فضای رم این گوشی ها دو برابر شده، نسخه های LPDDR4 نیز جایگزین LPDDR3 ها شده اند که تحول بسیار بزرگی محسوب می شود. برای ساخت این تراشه ۲۰ یا ۲۵ نانومتری از Silicon Wafers یا قرص های سیلیکن استفاده می شود که ظرفیت تولید ماهانه آن در سراسر جهان حدودا ۱ میلیون و هشتاد هزار عدد است که برای تامین نیاز پرچمداران اپل باید ماهانه ۲۰ هزار عدد بیشتر تولید شود. در نهایت افزایش ۲ درصدی در تولید Silicon Warfers را نیز خواهیم داشت.

یکی دیگر از ویژگی های آیفون 6S جایگزین کردن حافظه ۳۲ گیگابایتی به جای ۱۶ گیگابایتی است. در این صورت حداقل فضای قرار داده شده در اختیار کاربر از ۳۲ گیگابایت شروع خواهد شد و احتمالا تا ۱۲۸ گیگابایت یا بیشتر نیز افزایش خواهد یافت.

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم قابلیت Force Touch به گوشی های اپل افزوده خواهد شد. برای این که توسعه دهندگان نیز بتوانند از این امکان در اپلیکیشن های خود استفاده کنند باید API های جدیدی نیز منتشر شود که احتمالا در آینده ای نزدیک صورت خواهد گرفت. این اتفاق هنگام رونمایی از Touch ID یا سنسور تشخیص اثر انگشت نیز افتاد که بلافاصله API های جدید در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت.

چراغ های LED نیز که در نمایشگر های IPS قرار می گیرند در پرچمدار اپل با کاهش اندازه مواجه خواهند شد. LED ها که پیش تر ابعاد ۳ در ۰.۸۵ در ۰.۶ میلیمتر داشتند هم اکنون به ۳ در ۰.۸۵ در ۰.۴ میلیمتر کاهش خواهند یافت. در صورتی که این اتفاق بیافتد، نور تولید شده ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت و برای جبران آن باید از ۲ الی ۳ چراغ LED بیشتر در صفحه نمایش آیفون های جدید استفاده شود.

منبع: iClarified  2 خرداد 1394
15265 بازدید
26 نظر
3.69
  54 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری