سرویس نقد و بررسی تخصصی
16 خرداد 1397 ساعت 10:35
83 نظر

 

مقایسه دوربین Samsung Galaxy S9 Plus با Nokia 7 Plus

در این مقایسه دوربین دو گوشی را کنار هم قرار داده‌ایم که در دو رده مختلف قرار دارند و یکی پرچم‌دار است و دیگری میان‌رده. می‌خواهیم دوربین این دو گوشی را با هم مقایسه کنیم و ببینیم کدامیک نسبت به قیمت عملکرد بهتری دارد.

.

Nokia 7 Plus

نوکیا 7 پلاس به دوربینی دوتایی در قاب پشتی مجهز است که یکی از آن‌ها لنز 13 مگاپیکسلی و دیگری لنز 12 مگاپیکسلی دارد. دوربین اصلی سنسورش 12 مگاپیکسلی است و دوربینی که سنسور 13 مگاپیکسلی دارد تلفوتو است. تلفوتو بودن دوربین دوم نشان از این دارد که برای گرفتن عکس‌های با زوم 2 برابر و تشخیص عمق به کمک دوربین اصلی می‌آید. دوربین سلفی گوشی هم سنسور 16 مگاپیکسلی دارد. لنز تمام دوربین‌های این گوشی ساخت کمپانی مشهور زایس هستند. نوکیا 7 پلاس توانایی ضبط ویدئوی با کیفیت 4K را دارد اما نکته مهم در اینجا حضور تکنولوژی‌ای به نام OZO است. این تکنولوژی مختص به بخش ضبط صدای ویدئو است و برای گوشی‌هایی که مجهز به 3 میکروفون یا بیشتر باشند کارایی دارد. هنگام فیلم‌برداری این تکنولوژی سه حالت ضبط صدا پیش روی کاربر قرار می‌دهد که عبارت‌اند از جلو، محیطی و عقب. علاوه بر این در مقایسه با دیگر گوشی‌های هوشمند که صدای استریو ضبط می‌کنند ضبط صدا هنگام فیلم‌برداری با این تکنولوژی جزئیات بیشتر ثبت می‌شوند و صداها عمق بیشتری دارند.

+Samsung Galaxy S9

گلکسی اس 9 پلاس هم به دوربین دوتایی در قاب پشتی خودش مجهز شده است. هر دو لنز دوربین اصلی سنسور 12 مگاپیکسلی دارند و هر دو به OIS مجهز شده‌اند. حضور دوربین دوم در کنار دوربین اصلی سبب شده تا بتوانید از دوربین برای گرفتن عکس‌های با زوم 2 برابر بدون افت کیفیت استفاده کنید علاوه بر اینکه می‌توانید افت بوکه روی عکس‌های خودتان قرار دهید و صاحب عکس‌هایی از خودتان یا دوستان و خانواده با پس زمینه مات باشید. دوربین سلفی این گوشی سنسور 8 مگاپیکسلی دارد که از قابلیت HDR خودکار بهره می‌برد. دوربین اصلی گوشی توانایی ضبط تصاویر با کیفیت 4K را دارد که به لطف حضور OIS فیلم‌هایی که توسط آن ضبط می‌شوند بسیار روان و بدون لرزش هستند.

در انتهای مقایسه به گوشی‌ای که به نظر شما دوربین بهتری دارد رای بدهید

برای مقایسه بهتر با کلیک روی عکس‌ها آن‌ها در اندازه بزرگ‌تر مشاهده کنید

 

نمونه عکس‌های دوربین اصلی در نور روز


 

 

نمونه عکس دوربین اصلی در نور شب

 

نمونه عکس دوربین اصلی در حالت عادی - زوم 2 برابر - زوم 100 درصد

 

نمونه عکس دوربین اصلی با افکت بوکه (حالت پرتره)

 

نمونه عکس دوربین سلفی در نور روز

 

نمونه عکس دوربین سلفی نور شب بدون فلاش

 

 

نمونه عکس دوربین سلفی نور شب با فلاش

 

نمونه عکس دوربین سلفی نور روز با افکت بوکه (حالت پرتره)


 

 

 

 

Nokia 7 Plus را می‌توانید از فروشگاه آنلاین آل دیجیتال خریداری کنید.


  16 خرداد 1397
83 نظر
4.47
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری