زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
10 مرداد 1396 ساعت 17:00
12 نظر

 

شایعه‌ی جدید: آیفون 8 صفحه نمایش 6.5 اینچی دارد، نه 5.8 اینچی!

کدهای منتشر شده از فریم‌ور هوم‌پاد که چند روز پیش طراحی بدون لبه و قابلیت طراحی چهره آیفون 8 را به صورت ضمنی از طرف اپل تایید کرده بود، در مورد اندازه صفحه نمایش آیفون بعدی نیز اطلاعات مهمی در خود جای داده است.

در روزهای اخیر آنقدر شایعات مختلف در مورد آیفون 8 شنیده می‌شود که تقریبا خسته‌کننده شده است. شایعاتی که منبع مشخصی ندارند یا تصاویری هستند که معلوم نیست از کجا گرفته شده‌اند. با این حال چند روز گذشته اطلاعاتی از آیفون بعدی به بیرون درز پیدا کرد که منبعی کاملا معتبر داشت: خود شرکت اپل!

پیش از این در خبری به اطلاعتان رساندیم که اپل چند روز پیش فریم‌ور اسپیکر هوشمندش، هوم‌پاد، را منتشر کرد و توسعه‌دهندگان مشتاق به جان کدهای این فریم‌ور افتادند تا بتوانند اطلاعاتی در مورد محصولات آینده اپل به دست آورند. تلاش این توسعه‌دهندگان بی حاصل نیز نبود و خطوطی در این کد به چشم می‌خورد که طراحی بدون لبه آیفون 8 و قابلیت تشخیص چهره آن را تایید می‌کرد. چیزی که پیش از این بارها و بارها در شایعات از آن شنیده بودیم. با این حال توسعه‌دهندگان با زیر و رو کردن کدها به نتیجه جالب دیگری نیز رسیده‌اند که تا به امروز بحث چندانی بر سر آن وجود نداشت: اندازه صفحه نمایش آیفون 8.

پیش از این شایعه شده بود که آیفون 8 نمایشگر 5.8 اینچی از نوع OLED دارد که مانند گلکسی اس 8 و جی 6 از نسبت ابعاد معمول این روزها تبعیت نمی‌کند. این شایعات از شباهت ابعاد آیفون 8 به آیفون 7 خبر می‌دادند. با این حال چند خط از کدهای موجود در فریم‌ور هوم‌پاد چیز دیگری می‌گویند.

در کدهای فریم‌ور هوم‌پاد به دستگاهی با رزولوشن 1125 در 2436 اشاره شده است که تا به اینجا چندان عجیب نیست، زیرا پیش از این مینگ چی کو، تحلیل‌گر معروف، پیش‌بینی کرده بود که آیفون 8 چنین رزولوشنی داشته باشد. اما در خطی دیگر به جای اشاره به صفحه نمایش 5.8 اینچی از صفحه نمایش 6.5 اینچی یاد شده و اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد، باید منتظر آن باشیم که ابعاد آیفون 8 شبیه به آیفون 7 پلاس باشد.

   

سمت چپ تصویر بالا دو صفحه نمایش آیفون 7 پلاس با اندازه 5.5 اینچ و رزولوشن 1080p و صفحه نمایش احتمالی آیفون 8 با اندازه 6.5 اینچ و رزولوشن 1125 در 2436 اینچ از نظر اندازه مقایسه شده‌اند (سبز در مقابل آبی) و در تصویر سمت راست صفحه نمایش احتمالی آیفون 8 بر روی قاب آیفون 7 پلاس قرار گرفته است.

با چنین رزولوشنی، صفحه نمایش 6.5 اینچی آیفون 8 از تراکم پیکسلی 412 پیکسل در اینچ برخوردار می‌شود که کمی بیشتر از تراکم پیکسلی آیفون 7 پلاس (401 پیکسل در اینچ) است.

گرچه این اطلاعات را نمی‌توان با قطعیت پذیرفت، اما احتمال صحت آن بالاست. از آنجا که به احتمال فراوان اپل آیفون 8 را تنها در یک اندازه تولید می‌کند، شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ صفحه نمایشی 5.8 اینچی در ابعاد آیفون 7 یا صفحه نمایشی 6.5 اینچی در ابعاد آیفون 7 پلاس؟

   10 مرداد 1396
4886 بازدید
12 نظر
3.00
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری