زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
27 تیر 1396 ساعت 11:40
0 نظر

 

اپل تعدادی از اموجی‌های جدید iOS و macOS را به نمایش گذاشت

شرکت اپل به زودی و در سال جاری میلادی تعدادی اموجی را به پلتفرم‌های موبایل و دسکتاپ خود اضافه می‌کند. این کمپانی روز گذشته (که روز جهانی اموجی‌ها هم نام داشت) بعضی از این شکلک‌های جدید را را به نمایش گذاشت.

در عصر حاضر هر فردی که به یکی از گجت‌های هوشمند دسترسی داشته باشد، حتما از اموجیها استفاده کرده است. این شکلک‌های جالب و بامزه که تبدیل به یکی از راه‌های اصلی ابراز احساسات و هیجانات در پیام‌های متنی و چت‌ها شده‌اند، توسط اتحادیه Unicode مدیریت می‌شوند. این اتحادیه توسط شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و اپل و گوگل پایه گذاری شده است. اما این شکلک‌ها انقدر محبوب شده‌اند که علاوه بر اتحادیه خاص خود، یک روز جهانی هم به نام آن‌ها ثبت شده؛ از سال ۲۰۱۴ روز ۱۷ جولای را به عنوان روز جهانی اموجی‌ها می‌نامند (البته به طور غیر رسمی).

یکی از شرکت‌هایی که به این شکلک‌ها توجه ویژه‌ای دارد، کمپانی اپل است. طبق اخبار قبلی، این شرکت قرار است تا پایان سال تعدادی اموجی جدید را به iOS و macOS اضافه کند. روز گذششته و به مناسبت روز جهانی اموجی‌ها، اپل تعدادی از شکلک‌های جدید خود را به نمایش گذاشت که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

این اموجی‌های جدید که تعداد آن‌ها ۵۶ تا است، بر اساس آخرین استاندارد‌ اتحادیه اموجی‌ها یا همان استاندارد Unicode 10 طراحی شده‌اند. تعدادی از شکلک‌هایی که به زودی معرفی خواهند شد ظاهری مانند اموجی‌های قدیمی دارند که شامل «سر درحال انفجار»، «ظاهر احمقانه»، «ساندویچ» و «چشمان ستاره‌ای» است و اموجی‌های جدید تم فانتزی دارند مانند «اِلف»، «زامبی»، «جنی»، «خون آشام»، «مرپرسُن» و ... .

شاید تعدادی از این اموجی‌ها یا نام آن‌ها برای شما آشنا به نظر برسد، دلیل این است که Unicode 10 به طور رسمی در بیستم ژوئن امسال معرفی شد. در واقع این کنسرسیوم یونیکد است که تصمیم می‌گیرد اموجی‌های جدید و کاراکترهای متنی چه چیزی باشند اما طراحی آن‌ها به دلخواه شرکت‌هاست مانند گوگل که طراحی جالب قطره‌ای را انتخاب کرده است. بنابراین شخصی سازی و معرفی اموجی‌های هر شرکت ممکن است نسبت به زمان معرفی نسخه‌های اصلی که توسط یونیکد معرفی شده‌اند فاصله داشته باشد.

   27 تیر 1396
2525 بازدید
0 نظر
4.17
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری