سرویس نقد و بررسی تخصصی
9 اردیبهشت 1396 ساعت 09:25
295 نظر

 

مقایسه دوربین iPhone 7 Plus و Galaxy S8 و P10 Plus

اگر تنها ملاک شما برای خرید گوشی هوشمند دوربین است این مقایسه بین دوربین 3 گوشی پرچم‌دار حال حاضر بازار را از دست ندهید.

گرچه امسال سال دوربین های گوشی‌های هوشمند نیست و کمپانی ها توجه بیشتر به صفحه نمایش هایی با حاشیه کم و طراحی گوشی‌های داشته اند، نمی توان نقش این سخت افزار کوچک را که به نوعی چشم گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود را نادیده گرفت. در بررسی امروز سه گوشی با دوربین قوی و به عبارت بهتر سه گوشی تیزبین را کنار یکدیگر قرار دادیم تا ببینیم کدام دوربین کدام گوشی عکس هایی بهتر تهیه می کند. در ادامه این مقایسه را ببینید و نظرتان در مورد کیفیت دوربین های این 3 گوشی و اینکه کدام گوشی دوربین بهتری داشت را در کامنت ها و نظرسنجی انتهای بررسی با ما و دیگران درمیان بگذارید.

 

Apple iPhone 7 Plus

اپل برای آیفون 7 پلاس از دوربین دوتایی استفاده کرد. هر دو دوربین این گوشی سنسور 12 مگاپیکسلی دارند اما یکی از لنزها 28 میلی‌متری با دهانه دیافراگم 1.8 و یکی دیگر 56 میلی‌متری با اندازه دهانه دیافراگم 2.8 است. دوربین دوم گوشی هم سنسور 7 مگاپیکسلی دارد این لنز 32 میلی‌متری اندازه دهانه دیافراگم 2.2 دارد.

Huawei P10 Plus

هوآوی مانند نسل قبل از دو دوربین برای گوشی‌های خانواده P استفاده کرده است. این دو دوربین لایسنس لایکا را با خود یدک می‌کشند. یکی از لنزهای این دو دوربین سنسور 20 مگاپیکسلی و سیاه‌وسفید و لنز دیگر سنسور 12 مگاپیکسلی و رنگی دارد. هنگام عکس گرفتن هر دو لنز فعال هستند و عکس می‌گیرند. با ترکیب هر دو عکس تصاویری با جزئیات زیاد و رنگ‌های خوب تهیه می‌شود. هر دو لنز اندازه دهانه دیافراگم 1.8 دارند. دوربین دوم هم سنسور 8 مگاپیکسلی با اندازه دهانه دیافراگم 1.9 دارد.

Samsung Galaxy S8

لنز دوربین این گوشی از نظر سخت‌افزاری با لنز نسل قبلی تفاوتی ندارد. برخلاف دو گوشی قبلی دوربین S8 دوتایی نیست و سنسوری 12 مگاپیکسلی دارد. این لنز 26 میلی‌متری است و اندازه دهانه دیافراگم آن 1.7 است. سامسونگ از تکنولوژی‌های مختلفی از جمله پیکسل‌های دوتایی، که در نسل قبل هم وجود داشت، برای عملکرد بهتر دوربین در نور شب بهره گرفته است. 

 

برای مشاهده عکس‌ها با کیفیت بالاتر روی آن‌ها کلیک کنید

 

نور روز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حالت عادی و زوم 100 درصد

 

 

 

نور روز ماکرو

 

 

نور روز پانوراما

 

 


نور شب

 

 

 

 

 

 

 

دوربین دوم روز و شب

 

 


 

 

برای خرید آنلاین آیفون 7 پلاس به فروشگاه اپل ان آی سی مراجعه کنید.  9 اردیبهشت 1396
295 نظر
4.87
  496 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری