زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
12 اسفند 1395 ساعت 13:34
6 نظر

 

اپل: قدرتمندانه در بازار کامپیوترهای رومیزی می‌مانیم

تیم کوک، مدیرعامل اپل، اعلام کرده است که این کمپانی به حضور قدرتمندانه خود در بازار کامپیوترهای رومیزی ادامه خواهد داد و قصدی برای ترک این بازار ندارد.

اگر فکر می‌کنید که اپل قصد دارد بازار کامپیوترهای رومیزی را ترک کند، باید بگویم کاملا در اشتباهید. این کمپانی نه‌تنها هیچ قصدی برای ترک این بازار ندارد، بلکه بر طبق گفته‌های تیم کوک، مدیرعامل این کمپانی، اپل به حضور قدرتمندانه خود در بازار کامپیوترهای رومیزی ادامه خواهد داد.

تیم کوک در یک جلسه پرسش و پاسخ در مقر کمپانی اپل در کوپرتینو اعلام کرد که آن‌ها مشتریان حرفه‌ای را فراموش نکرده‌اند. او در ادامه گفت که شما خواهید دید که در بازار حرفه‌ای‌ها بیشتر فعالیت خواهیم کرد. این بازار برای ما بسیار مهم است و به‌خصوص بازار خلاق برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

این جواب تیم کوک در پاسخ به کسانی بیان‌شده است که از بروز نشدن کامپیوترهای مک پرو و آیمک‌ها ناراضی هستند؛ زیرا کامپیوترهای رومیزی اپل در حدود چند سال است که هیچ‌گونه بروزرسانی خاصی را دریافت نکرده‌اند و همین مورد نگرانی‌ها در مورد ترک بازار کامپیوترهای رومیزی توسط اپل را تقویت کرده است؛ اما با توجه به گفته‌های تیم کوک، قطعا باید منتظر محصولی جدید و خلاقانه از اپل باشیم.

تیم کوک گفت که اتفاقاتی در پشت‌صحنه در حال رخ دادن هستند و اپل هنوز برای توسعه کامپیوترها اهمیت قائل است.

فکر نکنید که در دید نبودن کارهایی که انجام داده‌ایم و یا در حال انجامشان هستیم به این معنی است که اولویت‌های ما درجاهای دیگر قرار دارند.

در این جلسه پرسش و پاسخ در مورد احتمال عرضه آیمک با صفحه‌نمایش لمسی نیز از تیم کوک سوالاتی پرسیده شده و او گفت که کمپانی‌اش برنامه‌ای برای عرضه آیمک با نمایشگر لمسی ندارد. مدیرعامل اپل همچنین تاکید کرد که آیپد و کامپیوترهای مک همچنان دو بخش متمایز و جدا از هم باقی خواهند ماند و وقتی افراد آیپد را به‌عنوان جایگزینی برای لپ‌تاپ – و نه کامپیوترهای مک- می‌بینند شما باید انتظار کارهای بیشتری را از اپل داشته باشید؛ زیرا کامپیوترهای مک می‌توانند کارهای بیشتری را انجام دهند.

نظر شما چیست؟ آیا اپل سرانجام کامپیوترهای مک را به‌روزرسانی خواهد کرد؟

   12 اسفند 1395
1824 بازدید
6 نظر
3.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری