زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
23 شهریور 1395 ساعت 11:23
11 نظر

 

قیمت گوشی بعدی گوگل مشخص شد

اگر خبرهای فناوری را در یک ماه گذشته دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که دیگر گوگل گوشی‌ای تحت نام نکسوس معرفی نخواهد کرد و دو گوشی بعدی این شرکت Pixel و Pixel XL نام خواهند داشت. در ادامه با جی‌اس‌ام همراه باشید.

معرفی رسمی جدیدترین گوشی‌های گوگل یعنی Pixel و Pixel XL، که پیش از این قرار بود با نام‌های Nexus Sailfish و Nexus Marlin معرفی شوند، هر روز نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. آن طور که شایعات خبر می‌دهند، کمتر از یک ماه تا مرگ برند نکسوس باقی مانده است و پس از آن «پیکسل» جایگزین نام نکسوس خواهد شد و تا این مدت زمان تمام شود، ما هر روز خبرهای هیجان‌انگیز جدیدی درباره این گوشی‌ها دریافت می‌کنیم. درست همین چند وقت پیش بود که دریافتیم پیکسل‌های جدید اولین گوشی‌هایی خواهند بود که با پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۱ عرضه می‌شوند. حال روز گذشته خبری درباره قیمت نسخه بزرگ‌تر پیکسل‌های جدید گوگل، یعنی Pixel XL، شنیده شد.

به نقل از توییت David Ruddock، که یکی از نویسندگان سایت اندرویدپلیس هم هست، گوشی گوگل پیکسل ایکس‌ال با قیمت ۶۴۹ دلار عرضه خواهد شد، ولی هنوز مشخص نیست این قیمت برای مدل ۳۲ گیگابایتی این گوشی است یا ۱۲۸ گیگابایتی. همچنین به گفته او، گوگل گزینه‌های اقتصادی برای خرید این گوشی را هم در نظر دارد، اما هنوز اطلاعات چندانی درباره این مورد نداریم. همچنین هنوز خبری از قیمت Pixel نیست، اما قاعدتا با توجه به اینکه پیکسل از برادرش کوچک‌تر است، از نظر قیمتی نیز طبیعی است ارزان‌تر از Pixel XL باشد.

آن طور که David Ruddock در ادامه توییت‌های خود افزوده است، احتمالا این قیمت مربوط به نسخه ۳۲ گیگابایتی است. در پیکسل‌های جدید، برخلاف نکسوس ۶پی، شاهد حافظه ۶۴ گیگابایتی نخواهیم بود و این گوشی‌ها در حافظه‌های ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه خواهند شد. همچنین با این قیمت‌ها دیگر باید با قیمت‌های ارزان گوشی‌های گوگل خداحافظی کنیم و به نظر می‌رسد گوگل آماده شده تا با عرضه گوشی‌هایی بسیار خوب مستقیما به رقابت با شرکت‌هایی همچون سامسونگ و اپل برود. علاوه بر اینها Pixel و Pixel XL از پشتیبانی مخصوص گوگل برخوردارند و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سریع با جدیدترین ویژگی‌های اندروید در ابتدا برای این دو گوشی عرضه می‌شود.

نکته جالب در مورد سازنده این گوشی‌ها یعنی اچ‌تی‌سی است. آن طور که مشخص شده، نامی از HTC روی بدنه پیکسل‌ها حک نمی‌شود. درواقع اچ‌تی‌سی صرفا به گوگل در ساخت این گوشی کمک کرده و سازنده اصلی آنها نیست، بلکه خود گوگل مستقیما در طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار پیکسل‌ها نقش داشته است. از همین رو، شعار اصلی بازاریابی تلفن‌های پیکسل «ساخت گوگل» است و نامی از شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی به میان نمی‌آید.

شما درباره آینده تلفن‌های گوگل چه فکر می‌کنید؟ آیا گوگل می‌تواند با پیکسل‌های گران‌قیمت خود به جنگ سامسونگ و اپل برود؟  23 شهریور 1395
4317 بازدید
11 نظر
4.43
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری