سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 مهر 1387 ساعت 01:07
0 نظر

 

بررسی تخصصی Nokia 8910i

نوکیا 8910 به علت قیمت بالا و استفاده از جنس Titan (تیتانیوم) و همچنین نحوه جدید باز و بسته شدنش معروف گردید...

Nokia 8910i
  
آنچه در بسته ی خریداری شده ی شما موجود می باشد :

- گوشی موبایل

- باتری

- شارژر

- راهنمای مصرف کننده

 

نوکیا 8910 به علت قیمت بالا و استفاده از جنس Titan (تیتانیوم) و همچنین نحوه جدید باز و بسته شدنش معروف گردید ، که علت موفقیت آن هم همین موارد بود. تفاوت این گوشی با مدل قبلی خود در رنگ آنها نیز می باشد و استفاده از صفحه ای تمام رنگی که از دیدنش لذت خواهید برد که این صفحه تا 4096 رنگ را پشتیبانی می نماید . یکی دیگر از تفاوت های اساسی موجود ، کارآئی های Javaمی باشد . اندازه گوشی در ابعاد 103x46x20 میلیمتر است که به راحتی در جیب شما جا می شود .

وزن گوشی هم 112 گرم بوده که کمی از حالت استاندارد سنگین تر است ، نگران نباشید در عوض Titan استفاده شده در گوشی باعث محافظت در مقابل ضربه شده و باید گفت که به وزن زیادش می ارزد . همان طوری که می دانید Titan فلزی است که بسیار مقاوم بوده و حتی برای تیغه اسکیت های مسابقات نیز از آن استفاده می شود و هیچگاه روی آن خش نمی افتد .

برای باز کردن درب گوشی ، کافی است دو دکمه موجود در دو طرف گوشی را فشار دهید تا درب آن باز شود که کمی آرامتر از 8910 باز می گردد .

 

 

 

جنس صفحه کلید هم همانند مدل قبلی از جنس کُرُم (نقره ای رنگ) می باشد که جلوه خاصی را به گوشی داده است . متاسفانه نور پس زمینه ی کلیدها ، فقط در کناره ی کلید ها می باشد و این بدان معناست که در شب کارکترهای نوشته شده روی کلیدها خوانا نمی باشند .  

 

 

صفحه نمایش شما کمی کوچکتر از دیگر تولیدات می باشد که شبیه به مدل قبلی است و رنگ های صفحه مثل تمامی تولیدات سری 40 عدم شفافیت خود را دارد و تصاویر کمی تار می باشد ، عملاً تفاوت خاصی بین صفحه ی 8910i و 8910 در حالت استندبای (Standby) دیده نمی شود . خیلی روی رنگی شدن تصویر 8910i به عنوان یک کارآئی کار نشده و بیشتر حالت مدگرایانه داشته است .

گوشی از یک باتری Li - Ion با گنجایش 750 میلی آمپر ساعت استفاده می کند که بنا به گفته سازنده در حالت استندبای (Standby)330 ساعت کار می کند و تا چهار ساعت صحبت کردن با آن امکانپذیر است ، اما بنا بر آزمون های انجام شده توسط کارشناسان این گوشی کمتر از گوشی سابق یعنی 8910 کار می کند و با چهل دقیقه صحبت و یک ساعت کار باردیگر کارآئی های موجود در روز ، تنها 4 روز کار می کند که با همین آمار 8910 حدود پنج روز کار می کرد و زمان شارژ دستگاه 2 ساعت طول می کشد .

 

 

منوها (Menu) :

سیستم منوی این دستگاه از سیستم گذشته گوشی های نوکیا پیروی می کند .  

 

دفترچه تلفن ( Phonebook ) :

دفترچه تلفن این گوشی دقیقاً دفترچه تلفن گوشی 8910 را تداعی می کند و همانند گوشی نامبرده قادر به ذخیره 3 شماره تلفن به همراه 1 tdgn نوشته برای هر ورودی می باشد و در کل قادر به ذخیره 500 ورودی ( نام ) در این قسمت می باشید . اگر تصمیم به ذخیره پنج شماره برای هر نام دارید قطعاً تعداد ورودی های ذخیره شده در دفترچه تلفن این گوشی تقلیل خواهد یافت . همچنین شما در گوشی دارای 5 گروه تماس اعم از خانوادگی ،VIP ، دوستان ، دفترکار و دیگران می باشید و شما می توانید برای هر کدام یک زنگ مخصوص قرار دهید و تا 15 شماره گیری صوتی نیز برای تماس با افراد دفترچه تلفن وجود دارد و همچنین می توانید برای شماره گیری سریع از دکمه های 2 تا 8 به عنوان ذخیره شماره های ضروری استفاده نمائید .

 

پیام ها (Messages) :

شما دارای تمامی قابلیت های استفاده از SMS می باشید ، 10 تصویر سیاه و سفید در گوشی موجود بوده  و تمامی پوشه های مخصوص ارسال و دریافت پیام را دارا می باشید و حتی می توانید پوشه ای مخصوص به خود در این قسمت بسازید و همچنین حافظه ی گوشی قابلیت ذخیره تا 150 پیام نوشتاری (TEXT) و 50 پیام گرافیکی را دارد و همچنین می توانید از قابلیت MMSنیز بهره مند شوید.

 

لیست تماس ها (Call list) :

در این بخش ، لیست تماس های گرفته شده (Dialed calls) ، لیست تماس های وارد شده (Received calls) و لیست تماس های از دست رفته (Missed calls) هر یک با ظرفیت 10 شماره موجود می باشد . همچنین هزینه و مدت تماس نیز در این این منو قرار دارد .

 

پروفایل (Profile) :

تا پنج پروفایل برای گوشی قابل انتخاب می باشد که مشخصات پروفایل از جمله زنگ های مخصوص گوشی نیز قابل تنظیم بوده می توان پروفایل ها را زمان بندی نمود  ، البته باید اشاره کرد که نوع زنگ این گوشی پلی فونیک نمی باشد . 

 

تنظیمات (Settings) :

در این قسمت تنظیمات گوشی مثل زبان ، تاریخ و زمان و وضعیت اتصال به شبکه و .... قابل تنظیم و تغییر می باشد .

 

بازی ها (Games) :

دو بازی در گوشی توسط نوکیا قرار داده شده است که نام آن ها Backgammon و Sky Driver می باشد .

 

ماشین حساب (Calculator) :

فقط می گوئیم یک ماشین حساب استاندارد می باشد .

 

لیست انجام کارها (To Do List) :

حدود 30 عدد از کارهایتان را می توانید با یک نوشته 50 کاراکتری در این بخش ذخیره نمائید .

 

تقویم (Calendar) :

تقویم را به طور ماهیانه می توانید مشاهده کنید و می توانید 100 تا 250 تا رویداد را در این قسمت مشاهده نمائید و رویدادها را در آن ذخیره نمائید ، که بستگی به حجم نوشته شما دارد .

 

مادون قرمز (Inferred) :

در این قسمت می توانید اینفرارد گوشی را فعال یا غیرفعال نمائید .

 

بلوتوث :

این کارآئی مهم و مفید است اما متاسفانه خیلی از لوازم جانبی با این گوشی سازگار نمی باشند .

  

اضافه ها (Extra) :

این قسمت مربوط به کارآئی های تحت Javaبوده و حجم قابل ذخیره در این قسمت فقط 140 کیلوبایت می باشد که البته کافی نیست .

 

و در نهایت :

 کیفیت صوتی و پاسخگوئی این گوشی بالا می باشد (مثل تمامی ساخته های نوکیا ) . به هر حال 8910 خود یک نسخه کپی برداری شده از روی 6310 بود و مهندسین نوکیا 8910i را نیز با افزودن صفحه رنگی و تکنولوژی های موجود در 6310i ساخته اند ، اگر بخواهیم منصف باشیم باید بگوئیم همانطوریکه این گوشی دارای کارآئی های فراوان می باشد به همان نسبت دارای نقایص و ضعف هائی نیز می باشد که گفته شد : مانند عدم تعادل و بالانس رنگ صفحه ، یا نقص موجود در بلوتوث و کم بودن مدت زمان کارکرد آن ، همچنین حافظه کم گوشی به شما اجازه ذخیره برنامه های Java را خیلی نمی دهد .

به عقیده برخی صاحب نظران ، این گوشی جهت جذب بازار بوده و نو آوری خاصی را دنبال نمی کرده است .

  5 مهر 1387
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری